Публікація

Конгрес Національних Громад України (КНГУ)

Конгрес національних громад України — всеукраїнська організація, створена у грудні 2002 року. Об’єднує національні громади України — румунську, польську, литовську, естонську, молдавську, болгарську, німецьку, татарську, ромську, вірменську, угорську, єврейську. З Конгресом постійно співпрацюють громадські організації кримських татар, греків, росіян.

Очолюють Конгрес два співпрезиденти — Станіслав Костецький — голова Спілки поляків України і Георгій Мозер — Голова Союзу німців України. Виконавчий віце-президент — Голова Асоціації єврейських організацій і общин України Йосиф Зісельс. Конгрес видає газету «Форум націй», що виходить українською мовою і розповсюджується по всій території України.

Конгрес є провідною організацією у сфері неформальної освіти з міжнаціональної толерантності в Україні. З 2002 року щорічно за оригінальною методикою проводиться Міжнаціональний дитячий табір «Джерела толерантності», де діти від 9 до 17 років влітку (в різних регіонах України) мають можливість впродовж двох тижнів ознайомитися з культурами народів України, засвоїти принципи толерантності, навчитися протидіяти проявам расизму та дискримінації. В роботі табору беруть участь представники понад двадцяти національних громад, в тому числі українці, а також діти з Молдови і Білорусі. Досвід методики табору поширено на інші країни – зокрема, з 2011 табір «Джерела толерантності» проводиться у Молдові, а з 2012 році вперше проведено у Грузії.

З 2005 року працюють клуби толерантності для дітей та молоді у Києві, Львові, Сімферополі, Маріуполі, Харкові, Кишиневі та Тбілісі. Реалізовані проекти: Інформаційна програма для дітей-біженців у Києві та Харкові, дебатні відеоролики про права людини Free2choose, молодіжна пересувна виставка про історію та сучасність національних меншин в Україні “Разом”, “Футбол проти расизму”.

КНГУ виступав партнером проекту „Українські книжки для виховання толерантності” – та провів семінари за 17 виданнями проекту у кожній області України для заступників директора з виховної роботи, бібліотекарів і студентів-журналістів.

КНГУ видає навчально-методичну літературу з проблем освіти з міжнаціональної толерантності:

Полікультуріка: як організувати виховання міжкультурної толерантності у школі та позашкільній діяльності: навчально-методичний посібник / Авт.-упоряд. А. Ленчовська, К. Крейдерман, М. Грінберг. – К.: TOB «Майстерня книги», 2010. – 344 с.

Освітній комплект про біженців:  комплект з 8 листівок  / Авт.-упоряд. А. Ленчовська, дизайнер Д.Верстак. К.: TOB «Майстер книг», 2010.

КНГУ регулярно проводить моніторинг злочинів на грунті ненависті в Україні.

Адреса Конгресу: Україна, 04070, м. Київ, ул. Волоська, 8/5

Tел/факс:  38(044) 248 36 70
Tел/факс:  38(044) 425 97 57 / 58 /59 / 60

E-mail: [email protected]

http://www.kngu.org
http://www.tolerspace.org.ua

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: