Публікація

Громадська організація “МАRТ”

Громадська організація «МART» фактично розпочала роботу в 1998 році, але як юридична особа була зареєстрована 14 квітня 1999 року. Засновниками організації виступили молоді вчителі, студенти та учні старших класів загальноосвітніх шкіл м. Чернігова. У 2014 році відповідно до нових вимог чинного законодавства було змінено статут, назву та структуру керівних органів організації.

ГО «МART» – незалежна неполітична неприбуткова організація, яка бачить своїм завданням розвиток громадянського суспільства, навчання та просвітництво в сфері прав людини, моніторинг дотримання прав людини, відстоювання суспільних інтересів з використанням механізмів захисту прав людини. ГО «МART» підтримує всіма можливими законними засобами та захищає жертв порушень прав людини, допомагає їм домогтися справедливості. ГО «МART» розповсюджує інформацію щодо стану дотримання прав людини, сприяє укріпленню потенціалу організацій громадянського суспільства за допомогою експертної та ресурсної підтримки, навчання та партнерської взаємодії у діях на захист суспільних інтересів.

Сучасна назва організації включає в себе:

M – моніторинг

A – активність

R – результати

T – товариство

На місцевому рівні ГО «МART» надає первинну правову допомогу всім хто звертається до організації, проводить кампанії, акції та заходи в цілях своєї діяльності та виходячи із актуальної ситуації з дотриманням прав людини.

На національному рівні ГО «МART» опікується передусім захистом прав дитини, прав людей з інвалідністю та права на освіту, зокрема права знати свої права.

 

Місія організації:

Ми – товариство активістів, які спільно діють на захист прав людини та основоположних свобод, особливо представників таких уразливих груп як: діти, люди з інвалідністю, національні меншини.

Види діяльності організації:

 1. Правова допомога (стратегічні справи, правові консультації);
 2. Навчання правам людини (неформальна освіта, вплив на офіційну освіту, розвиток всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» та «Освітнього дому з прав людини – Чернігів»;
 3. Моніторинг дотримання прав людини;
 4. Адвокаційні компанії.

Ми працюємо для:

 1. Жертв порушень прав людини – представників вразливих груп: діти, люди з інвалідністю, національні меншини та ін.;
 2. Осіб, які зазнали дискримінації у сфері трудового права;
 3. Громадських активістів;
 4. Організацій громадянського суспільства;
 5. Державних та місцевих органів влади.

Принципи організації:

 1. Визнання цінності людської гідності, свободи, універсальних прав людини, верховенства права громадянського суспільства і демократичної держави;
 2. Усвідомлення своєї відповідальності за захист свободи, сприяння розвитку людського суспільства, заснованого на повазі до людського життя та гідності;
 3. Відданість ідеалам і принципам, закріпленим у Загальній декларації прав людини, Європейській конвенції про захист прав людини і основних свобод, гуманітарних положеннях Заключного акта Гельсінських угод і інших міжнародно-правових документах, прийнятих на їх основі, в яких враховуються вимоги цивілізації.

Довгострокові програми:

 1. Права людини в навчальних закладах;
 2. Права людини в дитячих медичних закладах;
 3. Освітній центр прав людини;
 4. Громадянська освіта й права людини;
 5. Залучення молоді до процесу прийняття рішень на місцевому рівні;
 6. Підтримка білоруських недержавних правозахисних організацій;
 7. Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини»;
 8. Дні документального кіно про права людини.

 

Наші контакти:

14000, Чернігів, вул. П’ятницька, 39
офіс: 700-703 каб.
(0462) 77-41-10

[email protected]

http://mart-ngo.org.ua

Ми в соціальних мережах:

Facebook та VK

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: