Публікація

Громадська організація “Комітет з моніторингу свободи преси в Криму

“Комітет з моніторингу свободи преси в Криму” – громадська неприбуткова організація, яка об`єднує на добровільних засадах працівників засобів масової інформації, політологів, дослідників інших сфер суспільного життя, діє на території міста Сімферополя та АРК і сприяє становленню відкритого суспільства в Україні.

Метою Комітету є сприяння розвитку в Україні і, зокрема, у м. Сімферополі засад відкритого громадянського суспільства шляхом підтримки журналістів і дослідників у галузі політології, соціології, журналістики, захисту їхніх прав.

Завдання Комітету: проведення моніторингу стану свободи слова, свободи преси і дотримання прав журналістів у Сімферополі та АРК; захист у встановленому чинним законодавством України порядку прав журналістів та інших працівників засобів масової інформації; участь у розробці і здійсненні наукових, соціальних просвітницьких програм, проектів і заходів; підтримка проведення досліджень у галузі політології, соціології і журналістики; організація і проведення наукових конференцій, семінарів, “круглих столів”; заснування друкованих засобів масової інформації; направлення у встановленому порядку фахівців у галузі політології, соціології, екології і журналістики на семінари, конференції та курси, які організовуються в Україні і за кордоном.

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму створено у січні 2000 року групою кримських журналістів (Володимир Притула, Микола Семена, Ділявер Османов) з метою збору, аналізу та поширення в Україні і за кордоном інформації про утиски журналістів і засоби масової інформації в Криму, а також – надання журналістам організаційної, інформаційної і правової допомоги.

> Тільки у 2001-2004 роках Комітет з моніторингу свободи преси в Криму провів петиційні та інформаційні кампанії на захист газет: “Чорноморська зоря” (Чорноморський р-н), “Наше слово” (Ленінський р-н), “Голос Криму” (м.Сімферополь), “Думка” (м.Бахчисарай), “Алубіка” (м.Алупка), „Керч – це ми” (Керч), а також журналістів: Сергія Потаманова (ТРК “Фенікс”, Ленінський р-н), Лілі Буджурової (незалежна журналістка, м.Сімферополь), Олени Рожен (ДРТК “Крим”, м.Сімферополь), Ірини Хроль (“Чорноморська зоря”, Чорноморський р-н), Олександра Юрченка (“Чорноморський вісник”, Чорноморський р-н), Михайла Шишлянникова (“Кримська газета”, м.Саки), Рагіма Гумбатова (“Алубіка”, м.Алупка), Андрія Іванця, Олексія Єрмоліна (обидва „Кримські новини”) та інших.

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму видає і поширює бюлетень “Свобода преси в Криму” і щорічник “Біла книга кримської журналістики”, Інтернент-видання “Свобода преси в Криму” www.press.crimea.ua .

> В 1998, 1999, 2002, 2004, 2006, 2007 роках фахівці Комітету проводили моніторинг виборчих кампаній в Криму, в тому числі – для моніторингових груп ОБСЄ.

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму входив до складу Коаліції „Новий вибір-2004” і Мережі „Неурядові організації АРК за свободу слова в Криму”, підтримав створення Коаліції проєвропейських неурядових організацій України, член Української Гельсинської Спілки з прав людини..
Голова Комітету журналіст Володимир Притула є членом Національної комісії з питань утвердження свободи слова та розвитку інформаційної сфери при Президентові України.


“Всі зв’язки і будь-які контакти з організацією призупиненні до зміни статусу територій” УГСПЛ

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: