Публікація

Запрошуємо адвокатів та суддів на навчальний курс «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні»

16June 2022

Раді повідомити, що Українська Гельсінська спілка з прав людини в партнерстві з Національною школою суддів України та Освітнім домом прав людини в Чернігові за підтримки Програми USAID «Права людини в дії» розпочинає відбір учасників навчального курсу «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні».

Судді та авдокати, що взяли участь у пілотному курсі «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні». Липень, 2021 рік

Курс розрахований на суддів та практикуючих адвокатів, які зацікавлені в поглибленні знань та професійній самореалізації в сфері міжнародного гуманітарного права та дотримання його норм в національній судовій практиці. До проходження навчання цього року будуть запрошені до 40 учасників.

Програма навчального курсу включає такі питання:

  • визначення поняття прав людини та міжнародних механізмів їх захисту, джерела, принципи та сфера застосування міжнародного гуманітарного права, кваліфікації збройного конфлікту, режим окупації,
  • застосування в національних судах норм міжнародного гуманітарного права під час  розгляду справ, пов’язаних зі збройним конфліктом на Сході України, окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, а також повномасштабним вторгненням Росії в Україну,
  • співвідношення норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

За результатами успішного проходження навчання учасники отримають відповідні сертифікати про його завершення.

Для участі у конкурсному відборі необхідно заповнити онлайн-заявку, натиснувши ТУТ.

Кінцевий строк заповнення онлайн-заявки: 16 червня 2022 року о 23.59.

Результати конкурсу учасникам будуть повідомлені не пізніше 24 червня 2022 року.

 

Детальніше про зміст, формат та умови навчання

Навчальний курс складається з 3 модулів:

Модуль 1. Введення в міжнародну систему захисту прав людини

Модуль 2. Міжнародне гуманітарне право

Модуль 3. Співвідношення міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

Формат проходження навчання на курсі – дистанційне навчання (форум, онлайн зустрічі в Zoom, тощо).

Відібрані учасники будуть зареєстровані на онлайн платформі, де вони будуть отримувати поетапний доступ до навчальних матеріалів кожного з модулів. Матеріали кожного модулю складаються з лекцій (відео та текстовий формат), додаткових рекомендованих матеріалів, а також форуму для дискусій та обговорення запропонованих питань.

Під час проходження модулю учасники мають ознайомлюватися з запропонованими навчальними матеріалами, брати участь в обговореннях на форумі та у вебінарах, а також виконувати обов’язкові завдання для перевірки (тест, письмове завдання).

Учасники мають регулярно відвідувати навчальну платформу (це можна робити в будь-який зручний час, але з дотриманням вимог періодичності), своєчасно ознайомлюватися з лекціями та навчальними матеріалами, брати участь в дискусіях на форумі  та виконувати завдання у відведений проміжок часу (з дотриманням дедлайнів).

Навчання на кожному з модулів будуть супроводжувати експерти. Учасники зможуть звертатися до експертів для отримання відповідей на додаткові питання. Експерти під час навчання спілкуються з учасниками за допомогою форуму, на яких зокрема й пропонують актуальні питання для обговорення. Також учасники можуть самі формулювати та розміщувати питання на форумі для обговорення з експертами та іншими учасниками. Крім того, експерти будуть проводити вебінари, на яких будуть розглядатися практичні та складні теоретичні питання.

Тренери курсу у 2021 році Тимур Короткий, завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства НАУ, радник президента Товариства Червоного Хреста України з міжнародного гуманітарного права, та Сергій Заєць, адвокат. Вручення учасникам та учасницям курсу сертифікатів

Учасники мають оцінити своє навантаження та розраховувати, що в середньому для навчання їм необхідно буде приділяти не менше 5-8 годин щотижня.

Навчання буде тривати 6 місяців.

Участь у всіх навчальних заходах на платформі онлайн – обов’язкова.

Ті учасники, які не будуть відвідувати навчальну платформу та/або не будуть виконувати практичні завдання, будуть відраховані з курсу без права відновлення на курсі. Крім того, відраховані учасники втрачають право брати участь у будь-яких навчальних заходах (курсах, тренінгах, семінарах), що проводяться Українською Гельсінською спілкою з прав людини в подальшому.

 

Курс «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні» підтримує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка впроваджується УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: