Публікація

«Заборона на заборони!» До дня космонавтики в Україні пройдуть літературні змагання на захист свободи слова та мислення

12-13 квітня, на честь 50-річчя польоту першої людини у відкритий космос, в Донецьку та Запоріжжі пройде відкритий слем-турнір на захист свободи слова та мислення.

 

Занепокоєні загрозою встановлення цензури в Україні, поети із Києва, Харкова, Львова, Донецька. Запоріжжя, Одеси, Луганська, Дніпропетровська та Чернівців змагатимуться, щоб відгранити свою майстерність і закликати всіх гурманів сучасного мистецтва до рішучого протесту проти Закону на захист громадської моралі. Спеціальний гість турніру – поет, публіцист та музикант Павло Коробчук, переможець десятка літературних слемів.

 

Космічний селем-турнір ініційований Правозахисним центром «Поступ» в рамках Громадської кампанії проти встановлення цензури ЗМІ і здобутків мистецтва в Україні і проводиться за підтримкою Інституту Відкритого Суспільства (Open Society Institute).

 

Під час турніру на глядачів очікує шквал якісної поезії, забійний музичний супровід, презентації книг, Літературні перфоманси і містифікації. Окрім того, активістами Компанії буде ініційовано суспільні дискусії, стосовні небезпеки встановлення цензури в Україні.

 

Організатори також збиратимуть підписи під зверненням до Президента України, Уповноваженому Верховної ради України з питань прав людини, депутатам Верховної Ради з вимогою направити на аналіз Закон про захист суспільної моралі в Конституційний суд і Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ).

 

Слем-турнір «Запрет на запреты» відбудеться:

у Донецьку – 12 квітня, 19: 00 DETROIT MUSIC CITY (проспект Ілліча, 21в);

Організатори – Єлизавета Несова, Ярослав Мінкін, Володимир Вакуленко-К.

У Запоріжжі – 13 квітня, 14. 30, 2-й корпус ЗНУ (вул.. Жуковського, 66);

Організатори – Олесь Барліг, Віра Шварц, Ярослав Мінкін, Володимир Вакуленко-К.

Координатор турніру – Ярослав Мінкін, Куратор – Володимир Вакуленко-К.

 

«Ми знову і знову закликаємо суспільство звернути увагу на проблематику «Закону про захист суспільної моралі». Повірте, варто владі забажати, і любий сучасний письменник, художник, журналіст опиниться за ґратами. Нажаль, це не метаморфози – це наша об’єктивна реальність! Прийшов час розставити всі крапки над «ї» й виступити єдиним фронтом проти встановлення цензури і політичних репресій», – каже координатор турніру, прес-офіцер Компанії проти встановлення цензури в Україні Ярослав Мінкін.

 

«Влада не розуміє, що слово давно стало зброєю, а поезія в цілому – тероризмом. Влада не розуміє. Що література стала захалявною, кожна заборона додає автору піару, і збільшує тиражі самвидаву. Їх српава відбудовувати сільське господарство, забезпечувати країну провізією, прибирати гівно. А наша справа – розвивати літературу, мистецтво, мову. Пора показати владі де її місце», – коментує один із організаторів слем-турніру, куратор акцій, поет Володимир Вакуленко-К.

 

«Запоріжжя довгий час було інертним містом і віддалене від сучасного літературного процесу, все ж таки останні роки говорять про динаміку як читачів так і письменницької активності місцевих авторів. Це і слес-змагання, і авторські вечори, і презентації книг. Література сучасного Запоріжжя тільки починає розвиватися. Саме тому ми жахаємося державної цензури, котра хоче каструвати молоду українську літературу, позбавити її актуальних тем і унікального авторського виконання», – пояснює причини своєї участі в Громадській компанії проти встановлення цензури президент літературного клубу «((«, поет і журналіст Олесь Барліг.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: