Публікація

Вебінар “Як Україні перейти до сталого миру? Іноземний досвід перехідного правосуддя”

3April 2020

Частина демократичної України на 23 році своєї незалежності була окупована Російської Федерацією. Декілька мільйонів громадян України стали жертвами збройного конфлікту, економічні втрати – мільярди гривень. Як подолати наслідки конфлікту та не дати йому повторитися у майбутньому?

Відповіді на ці питання дає концепція перехідного правосуддя. Принципи перехідного правосуддя – це цінний міжнародний досвід подолання наслідків збройного конфлікту та встановлення правил мирного, безпечного життя після війни. Основні напрями перехідного правосуддя: відшкодування збитків жертвам конфлікту, справедливе покарання воєнних злочинців, правдиве відтворення фактів та подій під час війни, інституційні реформи задля мирного майбутнього.

Під час вебінару буде представлено досвід впровадження принципів перехідного правосуддя в інших державах, які зазнали збройних конфліктів.  Буде здійснюватись пряма трансляція з можливістю поділитися своїми думками та поставити питання у коментарях.

Спікерка: Iryna Marchuk  докторка права, професорка з міжнародного кримінального права Копенгагенського університету (Данія), поділиться прикладами інших країн, які долають наслідки збройної агресії через перехідне правосуддя.

Участь безкоштовна.

Просимо попередньо зареєструватися за посиланням https://forms.gle/vGw24Lev1hx79ZbcA до  2 квітня березня 2020 року (включно).

Організатор: Українська Гельсінська спілка з прав людини

Коли:  3 квітня  з 12:00 до 13:00

Де: Фейсбук. Сторінка Української Гельсінської спілки з прав людини https://www.facebook.com/Ugspl

 

Цей захід став можливими завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах.

Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: