Публікація

Як пережили окупацію під час війни місця несвободи – презентація дослідження

9June 2022

9 червня о 10:00 правозахисники презентують аналіз “Місця несвободи України в часи війни” в Zoom та FACEBOOK. Після широкомасштабного вторгнення Росії українські території на півдні, півночі та сході опинилися в окупації та в зоні бойових дій. У пастку потрапили й місця несвободи (інтернати, вʼязниці, лікарні), які не встигли евакуюватися. Українська Гельсінська спілка з прав людини, Fight for Rights, Центр “Соціальна дія”, “Україна без тортур” та Експертний центр з прав людини зібрали попередню інформацію про те, як пережили окупацію і бойові дії місця несвободи міста Києва, Київської, Чернігівської та Сумської областей, з якими проблемами та викликами зіткнулися мешканці та персонал. 

Крім цього, правозахисники зібрали попередні дані про можливі воєнні злочини, скоєні проти людей у місцях несвободи. Експерти також проаналізували зміни в законодавстві й порівняли дії держави після лютого 2022 року з діями після лютого 2014 року. Серед іншого вони описали можливі причини невчасної евакуації місць несвободи.

Онлайн-трансляція буде доступна на Facebook-сторінках Коаліції “Україна-п’ята ранку”, УГСПЛ,  ZMINA та на сторінках організацій-учасниць коаліції та авторів звіту.

Спікери:

  • Костянтин Автухов, виконавчий директор ГО “Україна без тортур”;
  • Маргарита Тарасова, координаторка проєктів Української Гельсінської спілки з прав людини;
  • Олена Прашко, менеджерка проєктів ГО “Україна без тортур”;
  • Олена Темченко, експертка Експертного центру з прав людини.

Модераторка: Ірина Федорович, директорка Центру “Соціальна дія”.

 

Реєстрація на захід.

Захід організовано Центром прав людини ZMINA в співпраці з коаліцією “Україна. П’ята ранку”.

 

Учась УГСПЛ у заході здійснюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка впроваджується УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: