Публікація

Як дотримуватись журналістських стандартів при висвітленні судових справ щодо збройного конфлікту в Україні? Вебінар

15February 2022
Медіа відіграють важливу роль у взаємодії судової влади та громадськості. Створення ефективної комунікації судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні, необхідне для захисту права на справедливий суд, права знати правду про перебіг подій збройного конфлікту та забезпечення громадського контролю. Команда ГО «Вектор прав людини»  запрошує долучитись до вебінару «Як дотримуватись журналістських стандартів при висвітленні судових справ щодо збройного конфлікту в Україні?».
Питання для обговорення:
  • Правильність термінології при висвітленні збройного конфлікту та судових процесів.
  • Як українські та міжнародні суди вирішують питання відповідальності за дотримання прав людини на тимчасово непідконтрольних уряду України територіях. Чому це важливо для висвітлення в медіа?
  • Розгляд справ, пов’язаних із збройним конфліктом на сході України, в міжнародних інстанціях: визнання юрисдикції та розгляд по суті. Що важливо знати журналістам про різні етапи розгляду для висвітлення в новинах.
  • Роль медіа у висвітленні збору доказів у судових справах, пов’язаних із збройним конфліктом.
  • Дотримання презумпції невинуватості у медіа при висвітленні кримінальних справ.
  • Аналіз поширених помилок, допущених журналістами у публікаціях щодо збройного конфлікту на сході України.
Спікерки вебінару:
  • Жанна Безп’ятчук – журналістка української служби ВВС;
  • Віталія Лебідь – адвокатка, юристка Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини, експертка програми USAID Ukraine “Права людини в дії”.
Відкриватиме захід Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини», яка представить напрацювання громадської організації «Вектор прав людини» з розвитку судових комунікацій та інформацію про дослідження впливу висвітлення справ, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України, на ставлення громадськості до судової гілки влади. Модеруватиме вебінар Назарій Боярський, член правління ГО «Вектор прав юдини».
Вебінар дозволить ознайомитись із темою, отримати перші практичні інструменти, які можна використовувати у своїй роботі та визначити питання, що потребують подальшого поглибленого вивчення. Під час заходу запланований розгляд практичних кейсів.
Дата заходу: 15 лютого об 11:00. Орієнтовна тривалість – 1,5 години.
Для участі у вебінарі, будь ласка, зареєструйтесь до 14 лютого включно ТУТ. Посилання для входу у кімнату вебінару буде надіслано на мейл, зазначений під час реєстрації. Учасники(-ці) отримають сертифікати про участь.
Захід відбувається в межах проєкту «Моніторинг впливу висвітлення судових рішень у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на сході України, на ставлення громадськості до судової гілки влади», що реалізуватиметься у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.
З додаткових питань звертайтесь, будь ласка, на електронну пошту: [email protected].

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: