Публікація

Відсутність лікування як причина смерті українців в російських в’язницях

13September 2016

13 вересня, о 12:00 в прес-центрі «Укрінформ» (Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція, присвячена проблемі ненадання медичної допомоги українським громадянам, примусово вивезеним до російських в’язниць.

8 вересня у одній із російських в’язниць помер український в’язень, якого незаконно перевезли з Криму до Росії та відмовили у наданні медичної допомоги. Наразі є ризик того, що тіло померлого Російська Федерація також відмовиться повернути родичам, які проживають в Україні.

Протягом 2014-2016 років декілька тисяч українських громадян було засуджено незаконними судами Росії в окупованому Криму; або ж вироки, винесені українськими судами, було переглянуто. Всупереч положенням ст. 49 Женевської Конвенції 1949 року «Про захист цивільного населення під час війни» цих осіб було незаконно переміщено з Криму на територію Російської Федерації. Усім українським ув’язненим, хворим на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, гепатит, відмовляють у наданні медичної допомоги та мінімальному лікуванні, через що стан здоров’я багатьох українських в’язнів суттєво погіршився.

Спікери прес-конференції:

  • Еміне Джеппар — перший заступник міністра інформаційної політики України;
  • Георгій Логвинський — народний депутат України VIII скликання;
  • Роман Мартиновський — адвокат ГО «Регіональний центр прав людини» та експерт Української Гельсінської спілки з прав людини;
  • Георгій Тука – заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

«У колоніях Російської Федерації медична допомога фактично не надається. Більше того, відсутня допомога тим особам, які мають захворювання, що потребують постійної медичної підтримки. Це ВІЛ/СНІД, туберкульоз, гепатит та інші захворювання. Все це створює пряму загрозу життю українців. Факти порушення прав на медичне забезпечення з боку Росії щодо українських громадян набули характеру системного та масштабного явища, що ставить під загрозу життя і здоров’я українців. Вирішенню цієї ситуації могло б допомогти розв’язання низки існуючих юридичних проблем, пов’язаних із поверненням наших громадянин в Україну для подальшого відбування покарання», — зазначає Роман Мартиновський, адвокат ГО «РЦПЛ» та експерт УГСПЛ.

Під час прес-конференції експерти нададуть додаткову інформацію, а також матеріали щодо особи померлого ув’язненого та місця відбування ним покарання в Російській Федерації.

Організатори: ГО «Регіональний центр прав людини» та Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Контактна особа:

Тетяна Гончарук

e-mail: [email protected]

тел: (068) 809-67-78

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: