Публікація

Вебінар “Угоди у справах про колабораційну діяльність”

14April 2023

Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочинає серію вебінарів, під час яких експерти розкриватимуть питання, пов’язані з темою колабораційної діяльності.

Вебінари не лише розширюватимуть знання щодо актуальних правових проблем, але й дозволять дізнатися про можливі шляхи подолання викликів, які постали перед українським суспільством у правовій сфері внаслідок війни. Частина експертів — випускники освітніх програм УГСПЛ.

Перелік усіх вебінарів за посиланням. Щоб не пропустити анонси нових заходів — підписуйтесь на наш телеграм канал, де ми анонсуємо навчальні події.

Ефективність кримінального переслідування осіб, які співпрацюють з ворогом під час війни, є важливою складовою мирного майбутнього нашої країни та відновлення правопорядку. Значна частина кримінальних проваджень за статтею 111-1 Кримінального кодексу України закінчується підписанням угоди про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним (обвинуваченим), яку суд затверджує своїм вироком.

Котельва Катерина, експертка вебінару

Компромісне правосуддя у цій категорії справ має свої переваги, недоліки та особливості. Що необхідно знати та на що звертати увагу у кримінальних провадженнях на підставі угод з колаборантами будемо говорити на вебінарі «Угоди у справах про колабораційну діяльність».

Під час зустрічі експертка розкриє наступні питання:

  • процедурні аспекти укладення та затвердження угоди; 
  • обов’язкові та необов’язкові складові змісту угоди;
  • процесуальні обов’язки прокурора та суду, розмежування їхніх повноважень;
  • підстави для відмови у затвердженні угоди;
  • інтереси суспільства у справах про колабораціонізм;
  • наслідки невиконання особою зобов’язань за угодою;
  • практика ЄСПЛ щодо справедливості кримінального провадження на підставі доказів, які були отримані в обмін на вигоду від укладення угоди зі стороною обвинувачення.

Експертка: Котельва Катерина, суддя Галицького районного суду м. Львова, викладач Національної школи суддів України, випускниця освітніх курсів УГСПЛ.

Коли: 14 квітня, 11:00 – 13:00

Де: на платформі Zoom, посилання надішлемо зареєстрованим учасникам напередодні вебінару

Зареєструватися для участі можна у формі нижче або за посиланням.

Захід впроваджується в рамках Програми USAID Ukraine  USAID Україна «Права людини в дії».

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: