Публікація

Вебінар «Роль міжнародної спільноти у постконфліктному правосудді та гуманітарному відновленні. Уроки Сирії»

1July 2020

Війна в Сирії стала одним із головних викликів попереднього десятиліття для регіону, а також для всього світу, місцем, де відбуваються численні злочини проти людяності та воєнні злочини. Щойно активні бої вщухли, міжнародна спільнота зіштовхнулася з проблемою постконфліктного правосуддя та гуманітарного відновлення країни. Керуючий партнер міжнародної правозахисної групи Global Rights Compliance Уейн Джордаш був залучений до взаємодії із бізнесом та громадянським суспільством, аби забезпечити відповідність зусиль із відновлення Сирії стандартам прав людини та міжнародного гуманітарного права.

Ібрагім Олабі в якості засновника Програми правового розвитку Сирії працює із проблематикою прав людини в країні, зокрема, в частині дотримання міжнародно визнаних стандартів з боку бізнесу. Ібрагім консультував щодо питань, що пов’язані із Сирією, ООН та Міжнародну асоціацію адвокатів.

У рамках вебінару експерти говоритимуть про свій досвід роботи із перехідним правосуддям та відновленням на прикладі Сирії. Зокрема, щодо дилеми, з якою зіштовхнулася країна: що має бути в пріоритеті  – гуманітарне відновлення чи правосуддя та притягнення до відповідальності тих, хто здійснив воєнні злочини та злочини проти людяності. Вибір пріоритетів великою мірою визначає постконфліктний сценарій, що важливо розуміти й Україні. Спікери також прокоментують останні гучні європейські судові процеси щодо воєнних злочинів у Сирії, участь Російської Федерації у війні та розкажуть про роботу з просування санкцій.

Спікери:

  • Уейн Джордаш, керуючий партнер, міжнародна правозахисна група Global Rights Compliance
  • Ібрагім Олабі, барістер у адвокатському об’єднанні Guernica 37 Chambers, засновник Програми правового розвитку Сирії/Syrian Legal Development Programme

Модераторка: Марія Томак, правозахисниця, радниця з питань адвокації Global Rights Compliance, експертка програми USAID «Права людини в дії»

 

⏰  Коли: 01 липня з 18:00 до 19:30

📌 Участь безкоштовна.

📝Просимо попередньо зареєструватися за посиланням https://forms.gle/Ho3bDGCyQc6HBc7E8 до 15.00 30 червня 2020 року.

!УВАГА! Вебінар англійською мовою відбуватиметься на платформі ZOOM, українською (синхронний переклад) переглянути наживо онлайн-лекцію можна буде у Фейсбук.

🌏Де: ZOOM (посилання для англомовних слухачів надішлемо у день вебінару), Фейсбук: Сторінка Української Гельсінської спілки з прав людини https://www.facebook.com/Ugspl та сторінка Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим https://www.facebook.com/ppu.gov.ua/

Організатор: Українська Гельсінська спілка з прав людини у партнерстві з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим

Довідково.
Перехідне правосуддя – це система правових заходів, судових та несудових, які застосовуються для переходу держави від збройного конфлікту до пост-конфліктного періоду та миру через подолання його наслідків і встановлення запобіжників, які унеможливлять повторення конфліктів. Напрями перехідного правосуддя – відшкодування збитків жертвам конфлікту, неупереджене судочинство щодо воєнних злочинців, правдиве відтворення фактів та подій під час війни, інституційні реформи задля мирного майбутнього. Кожна країна, яка пережила конфлікт, розробляє власну концепцію та модель перехідного правосуддя, адаптуючи іноземний досвід та передові практики із врахуванням місцевих особливостей. Більше дізнатись про українську концепцію можна тут: https://bit.ly/2yEriXA. Нині її доопрацьовують в робочій групі з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи при Президентові України.

Цей захід став можливими завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: