Публікація

Вебінар «Проблеми доказування злочинів про колабораційну діяльність»

25April 2023

Українська Гельсінська спілка з прав людини продовжує серію вебінарів, під час яких експерти розкриватимуть питання, пов’язані з темою колабораційної діяльності.

Вебінари не лише розширюватимуть знання щодо актуальних правових проблем, але й дозволять дізнатися про можливі шляхи подолання викликів, які постали перед українським суспільством у правовій сфері внаслідок війни. Частина експертів — випускники освітніх програм УГСПЛ.

Перелік усіх вебінарів за посиланням. Щоб не пропустити анонси нових заходів — підписуйтесь на наш телеграм канал, де ми анонсуємо навчальні події.


Збройна агресія РФ та окупація частини території України призвела до збільшення фактів колабораційної діяльності на окупованій території та, як результат, зростання кількості зареєстрованих та розслідуваних правоохоронними органами кримінальних проваджень.

Визначенню підлягає криміналізація колабораціонізму в Кримінальному кодексі України, а також можливі шляхи удосконалення юридичних конструкцій, що його регламентують.

Розслідування злочинів колабораційної діяльності має певну низку проблемних аспектів. В першу чергу це обумовлено складнощами у встановленні джерел доказів: документів та показань, їх фіксування, збереження, а також – забезпечення належності та допустимості.

Зазначене вимагає від сторони обвинувачення проведення якомога більшого комплексу дій з метою перевірки інформації про факт можливої колабораційної діяльності, а у випадку її підтвердження, – здобуття достатніх доказів вчинення таких злочинів.   

Як чинити при розслідуванні кримінальних проваджень за фактами колабораціонізму, які проблеми доказування таких злочинів існують та що робити у таких випадках — ці та інші питання розкриють експерти під час вебінару «Проблеми доказування злочинів про колабораційну діяльність».

Експерти: 

  • Жидков Валерій Леонідович, прокурор відділу Офісу Генерального прокурора, випускник навчального курсу УГСПЛ «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні»
  • Жила Олександр Борисович, заступник начальника управління Офісу Генерального прокурора

Коли: 25 квітня, 11:00 – 13:00

Де: на платформі Zoom, посилання надішлемо зареєстрованим учасникам напередодні вебінару

Зареєструватися для участі можна у формі нижче або за посиланням.

Захід впроваджується в рамках Програми USAID Ukraine  USAID Україна «Права людини в дії».

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: