Публікація

Вебінар “Кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із окупацією Криму та конфліктом на Донбасі, за процедурою in absentia: сучасний стан і перспективи вдосконалення”

22May 2020

«Суд приходить до висновку про доведеність «поза розумним сумнівом» вини ОСОБА_3 і ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.28 ч.4 ст.260, ч.1 ст.263, ч.2 ст.28 ч.2 ст.437 КК України – участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань, у тому числі участь у складі таких формувань у нападі на громадян, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.28 ч.4 ст.260 КК України); носіння, зберігання, придбання бойових припасів без передбаченого законом дозволу (ч.1 ст.263); ведення агресивної війни за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.28 ч.2 ст. 437 КК України), у зв’язку з чим суд вважає за необхідне визнати їх винними у вчиненні цих злочинів».

Це цитата з реального українського вироку 2017 року (https://bit.ly/3dZkjIr). Судовий розгляд відбувався за відсутності обвинувачених (in absentia) у порядку спеціального судового провадження, адже двоє злочинців (громадян України) переховувалися на тимчасово окупованій території України.

На скільки результативними є такі вироки розкаже той, хто його проголошував: раніше – головуючий у справі суддя Попаснянського районного суду Луганської області, а нині – суддя Верховного Суду Микола Мазур.

Упродовж годинного вебінару він розповість про те, як забезпечити якість кримінальних проваджень in absentia з огляду на існуючу практику, чинне законодавство та міжнародні стандарти.

Під час вебінару Ви дізнаєтесь:

✅ міжнародний досвід і міжнародні стандарти кримінальних проваджень in absentia;

✅ законодавчі і практичні проблеми кримінальних проваджень за відсутності обвинувачених в Україні;

✅ пропозиції щодо вдосконалення вказаного правового інституту задля притягнення винних до відповідальності як одного з обов’язкових елементів української концепції перехідного правосуддя.

 

Учасники/ці зможуть поділитися своїми думками та поставити запитання у коментарях.

Здійснюватиметься пряма трансляція.

Спікер: Микола Мазур, суддя Верховного Суду

📌 Участь безкоштовна.

📝Просимо попередньо зареєструватися за посиланням https://forms.gle/nSA1thnnZG8LcPfG9 до 21 травня 2020 року (до 18:00). Реєстрація дозволить Вам завчасно нагадати про вебінар.

Організатор: Українська Гельсінська спілка з прав людини у партнерстві з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим

Коли: 22 травня з 12:00 до 13:00

🌏Де: Фейсбук. Сторінка Української Гельсінської спілки з прав людини https://www.facebook.com/Ugspl, сторінка Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим https://www.facebook.com/ppu.gov.ua/

Довідково.

Перехідне правосуддя – це система правових заходів, судових та несудових, які застосовуються для переходу держави від збройного конфлікту до пост-конфліктного періоду та миру через подолання його наслідків і встановлення запобіжників, які унеможливлять повторення конфліктів. Напрями перехідного правосуддя – відшкодування збитків жертвам конфлікту, неупереджене судочинство щодо воєнних злочинців, правдиве відтворення фактів та подій під час війни, інституційні реформи задля мирного майбутнього. Кожна країна, яка пережила конфлікт, розробляє власну концепцію та модель перехідного правосуддя, адаптуючи іноземний досвід та передові практики із врахуванням місцевих особливостей. Більше дізнатись про українську концепцію можна тут: https://bit.ly/3bBKpzu.

Серія вебінарів, присвячена різним аспектам перехідного правосуддя та міжнародному гуманітарному і кримінальному праву, стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: