Публікація

Вебінар “Комісії з встановлення істини: регіональна та історична динаміка”

8May 2020

Як створити в Україні умови для переходу від війни до сталого миру? Відповідь на це питання містить концепція перехідного правосуддя, яка передбачає правові заходи, судові та несудові, які застосовуються для переходу держави від збройного конфлікту до пост-конфліктного періоду та миру через подолання його наслідків і встановлення запобіжників, які унеможливлять повторення конфліктів.

Серед напрямів перехідного правосуддя – відшкодування збитків жертвам конфлікту, неупереджене судочинство щодо воєнних злочинців, встановлення фактів і подій, які відбулися під час війни, інституційні реформи задля мирного майбутнього.

Вже понад 40 років в країнах, що пережили збройний конфлікт, національними урядами створюються спеціальні «комісії зі встановлення істини». Їхня функція – зібрати максимально повний наратив від різних учасників збройного конфлікту про те, що відбулося. Таким чином, залежно від мандату, комісії можуть допомагати встановленню фактів у судових процесах, впливати на міру покарання та сприяти – або ускладнювати – загальнонаціональне примирення. Про світовий досвід та результати роботи комісій говоритемо під час вебінару “Комісії з встановлення істини: регіональна та історична динаміка”.

Також під час вебінару Ви дізнаєтесь про:

  • регіональні та історичні особливості комісій із встановлення істини;
  • небезпеку уподібнення комісій із встановлення істини та інститутів пам’яті;
  • варіанти взаємодії комісій із традиційним кримінальним процесом;
  • вплив комісій на питання люстрації, амністії, репарацій і взаємодію з Міжнародним кримінальним судом.

 

Буде здійснюватись пряма трансляція з можливістю поділитися своїми думками та поставити питання в коментарях.

Спікерка: Катерина Бусол, Chatham House, Robert Bosch Stiftung Academy Fellow

📌 Участь безкоштовна.

Просимо попередньо зареєструватися за посиланням https://forms.gle/aDTa739xHj7VxqHd6 до  8 травня 2020 року (до 10 год. ранку). Реєстрація допоможе своєчасно Вам нагадати про захід та надіслати корисні матеріали.

Організатор: Українська Гельсінська спілка з прав людини  у партнерстві з Представництвом Президента в Автономній Республіці Крим

Коли:  8 травня  з 12:00 до 13:00

Де: Фейсбук. Сторінка Української Гельсінської спілки з прав людини https://www.facebook.com/Ugspl та сторінка Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим https://www.facebook.com/ppu.gov.ua/

Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: