Публікація

Вебінар «Адвокати обвинувачених у колабораційній діяльності: що треба знати для захисту з міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини»

5May 2023

Українська Гельсінська спілка з прав людини продовжує серію вебінарів, під час яких експерти розкриватимуть питання, пов’язані з темою колабораційної діяльності.

Вебінари не лише розширюватимуть знання щодо актуальних правових проблем, але й дозволять дізнатися про можливі шляхи подолання викликів, які постали перед українським суспільством у правовій сфері внаслідок війни. Частина експертів — випускники освітніх програм УГСПЛ.

Перелік усіх вебінарів за посиланням. Щоб не пропустити анонси нових заходів — підписуйтесь на наш телеграм канал, де ми анонсуємо навчальні події.


Тривале проживання на окупованих територіях порушує питання співпраці з окупаційною адміністрацією, часом вимушеної, а часом добровільної, що конфліктує з обов’язками перед державою. Як вимушена, так і добровільна, взаємодія з окупаційними органами може бути витлумачена як колабораційна діяльність.

Колабораційні дії криміналізовані ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Водночас за нормами Четвертої Женевської конвенції у населення окупованої території є ряд прав, часом їм кореспондують обов’язки держави.

Під час заходу детального поговоримо про права громадянина, що проживає на окупованій території, гуманітарні гарантії за нормами міжнародного гуманітарного права та спробуємо окреслити правомірну діяльність на окупованій території, яка узгоджується з міжнародним гуманітарним правом. У фокусі нашої уваги будуть норми міжнародного гуманітарного права, які надають гарантії населенню окупованої території та їх співвідношення з криміналізованою колабораційною діяльністю.

Під час вебінару експерти розкриють наступні питання:

  1. Як впливають норми міжнародного гуманітарного права на права (МГП) на обов’язки громадянина.
  2. Які норми МГП захищають мешканців окупованих за територій
  3. Як співвідносяться норми МГП та ст. 111-1- Кримінального кодексу України.
  4. Аналіз “Нюрнберзьких принципів” через призму запитання адвокатів “поняття злочинів проти людяності”.
  5. Контроль суду за якістю захисту, позиція ЄСПЛ.

Експерти:

  • Яковлєв Андрій Вікторович, адвокат, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Амбрела», експерт РЦПЛ та МІПЛ, випускник освітнього курсу УГСПЛ «Стандарти прав людини в діяльності адвокатів та суддів», підготовлений УГСПЛ тренер з МГП.
  • Данилів Софія Вікторівна, суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, к.ю.н., випускниця навчального курсу УГСПЛ «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні»

Коли: 5 травня, 11:00 – 13:00

Де: на платформі Zoom, посилання надішлемо зареєстрованим учасникам напередодні вебінару

Зареєструватися для участі можна у формі нижче або за посиланням.

Захід впроваджується в рамках Програми USAID Ukraine  USAID Україна «Права людини в дії».

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: