Публікація

Тренінг «Особливі методи розслідування злочинів і таємні свідки у практиці ЄСПЛ»

5August 2023

Українська Гельсінська спілка з прав людини запрошує суддів, адвокатів, прокурорів, науковців до участі в офлайн тренінгу на тему «Особливі методи розслідування злочинів і таємні свідки у практиці ЄСПЛ». 

Тренінг відбудеться 05 серпня 2023 року в м. Києві.

Експертка тренінгу:  заступниця начальника відділу Київської міської прокуратури Яна Тализіна.

Актуальність теми тренінгу зумовлена досить розрізненою практикою українських судів у питанні визнання недопустими доказів, зібраних за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях. Причому практика різниться як по регіонах України, так і між різними палатами Верховного Суду, що часто призводить до затягування розгляду кримінальних проваджень щодо тяжких та особливо тяжких злочинів, різнополярних рішень у однотипних справах.

Разом з експерткою – заступницею начальника відділу Київської міської прокуратори Яною Тализіною учасники зможуть: 

 – на основі ключових рішень ЄСПЛ, у яких розглядалися питання дотримання прав людини під час застосування особливих методів розслідування, зрозуміти концептуальні підходи вітчизняного законодавця до інституту негласних слідчих (розшукових) дій;  

– напрацювати власні узагальнені критерії визнання доказів допустимими або недопустимими в контексті істотних за змістом, а не формою, порушень кримінального процесуального законодавства; 

– комплексно дослідити питання участі «таємних» свідків у кримінальному провадженні, проблему дотримання балансу прав і свобод потерпілого та обвинуваченого заради справедливого правосуддя; 

– а також закріпити нові знання практичною роботою в групах. 

Де і коли відбудеться тренінг?

05 серпня 2023 з 9:00 і до 17:30 в місті Києві. 

Більше деталей щодо місця проведення відібрані учасники отримають після завершення конкурсного відбору.  

Кінцевий строк заповнення онлайн-заявки: 20 липня о 23.59. Кількість місць обмежена. 

Результати конкурсу учасникам будуть повідомлені не пізніше 25 липня.

Щоб взяти участь у тренінгу – заповніть анкету за посиланням

Участь в тренінгу можуть взяти учасники зі всіх регіонів України. Учасники будуть забезпечені роздатковими матеріалами та харчуванням. Витрати на проїзд організаторами тренінгу НЕ відшкодовуються. Можлива допомога з одноденним розміщенням учасників з інших регіонів, які того дуже потребують. Але лише 4 серпня й у випадку, якщо через проблеми з транспортним сполученням учасники не можуть приїхати до початку основної частини тренінгу 5 серпня.

З усіх додаткових питань просимо звертатися до координатора навчального курсу – Ольга Семенюк, ел. пошта [email protected], тел. +38050-965-31-47.

 


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube


Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.*

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: