Публікація

Ситуація в Лощинівці: як в Україні гарантувати безпеку громадам?

5September 2016

У понеділок, 5 вересня, о 10:00 в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ, вул. Хрещатик, 2) відбудеться прес-конференція на тему: «Ситуація в Лощинівці: як в Україні гарантувати безпеку громадам?».

На заході йтиметься про те, чи є Україна безпечною для представників національних меншин, що повинна зробити держава для забезпечення інтеграції та включення ромів в українське суспільство і як має діяти держава, щоб гарантувати безпечне співжиття в багатонаціональному українському суспільстві.

Нагадаємо, що 27 серпня в селі Лощинівка відбулися погроми будинків ромських родин і примусове виселення ромів з території села. Погромам передувала трагедія – вбивство дитини і затримання підозрюваного, місцевого жителя.

Орган місцевого самоврядування на сільському «віче» ухвалив рішення про виселення ромів з села Лощинівка. Місцева влада і правоохоронні органи, у свою чергу, продемонстрували бездіяльність у питаннях превенції та реагування на ситуацію, що сталася.

На сьогодні єдиним державним органом, який дав публічну оцінку подіям, які відбулися, є Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Ця трагедія викриває низку системних проблем в забезпеченні державою дотримання прав людини, недискримінації і безпеки в громадах.

Учасники прес-конференції:

Аксана Філіпішина, представниця Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, начальник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності.

Володимир Кондур, голова Коаліції ромських організацій «Стратегія 2020».

Михайло Тарахкало, директор Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини.

Костянтин Тарасенко, представник офісу Управління забезпечення прав людини Національної поліції України.

Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження».

Захід організовано за ініціативи Коаліції ромських організацій «Стратегія 2020» у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» за інформаційної підтримки Центру інформації про права людини.

Контактна особа:

Радослава Чекмишева,

PR-координатор Міжнародного фонду «Відродження»

[email protected]

+380509082406

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: