Публікація

Стартує черговий моніторинговий візит кампанії “Правозахисна паспортизація областей”

26September 2016

26 вересня 2016 року у Чернівцях розпочинає свою роботу команда моніторингового візиту за проектом “Правозахисна паспортизація областей”, присвяченого розробці інструментарію оцінки усіх адміністративно-територіальних одиниць України щодо стану дотримання прав людини.

Представники Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадські монітори нададуть оцінку діям органів місцевого самоврядування, визначать слабкі місця, регіональні особливості й потреби та змалюють загальну картину міста з позицій стану дотримання в ньому прав людини. Результатом моніторингу, який триватиме протягом тижня у Чернівцях, стане своєрідний “паспорт”, у якому буде відображено актуальний стан дотримання прав людини міста.

“Паспортизація” проводитиметься у кількох напрямках. Зокрема моніторинг визначить стан дотримання прав людини у таких сферах:

  • попередження катувань і жорстокого поводження, дотримання процесуальних прав;
  • дотримання соціально-економічних прав;
  • дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності;
  • захист персональних даних;
  • дотримання права на освіту;
  • захист прав ВПО;
  • захист прав мобілізованих, військових і членів їх сімей, родин загиблих.

Проект виконується у співпраці Української Гельсінської спілки з прав людини та Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Валерія Лутковська, Уповноважений ВРУ з прав людини, є одним із авторів ідеї проекту та опікується його результативністю. Загальне керівництво реалізацією проекту у офісі Омбудсмана здійснює Богдан Крикливенко, Керівник Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, практичну координацію — Олена Смірнова, заступник Керівника Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини. З боку Української Гельсінської спілки з прав людини загальне управління здійснює Олег Мартиненко, а координує проект — Андрій Галай.

«Результатом кожного моніторингового візиту має стати система об’єктивно виставлених оцінок, яка демонструє прогрес того чи іншого органу самоуправління у вирішенні проблем місцевої громади. У поєднанні з чітко визначеними проблемами, індикаторами успіху/неуспіху органів влади та розробленими рекомендаціями, така система оцінок формує загальну картину стану забезпечення прав людини у тому чи іншому регіоні України» , — зазначає Олег Мартиненко, керівник проекту, УГСПЛ.

Наступні моніторингові візити заплановано здійснити впродовж жовтня-листопада 2016 у Запоріжжі та Умані.

Ця ініціатива впроваджується в рамках:

Проекту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини, завдяки щедрій підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США.

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Проекту з інституційного розвитку УСГПЛ за фінансової підтримки Уряду Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку (Sida). Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції.

За підтримки Міністерства міжнародних справ Канади в рамках проекту «Права людини понад усе», який впроваджується УГСПЛ. Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди Уряду Канади.

За додатковою інформацією звертайтесь до Тетяни Гончарук:

тел. (068) 809-67-78, e-mail: [email protected]

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: