Публікація

Публічна акція з нагоди Міжнародного дня прав людини «Наступ „йолок” за соціальні права людей»

В Києві 11 грудня 2010 року правозахисники та активісти замаскувавшись під ялинки вийдуть на Майдан. За допомогою театральних засобів учасниці та учасники акції проілюструють відмову держави від її соціальних зобов’язань. У світлі Дня прав людини активісти привернуть увагу до прав, які порушуються сьогодні в Україні, а також попередять, що їх залишки розтануть мов новорічний сніг з новими кроками влади.

 

Зокрема, учасники акції наголошують на зростаючому рівні ксенофобії, расизму та гомофобії, та вимагають від держави належного моніторингу та розслідування злочинів на ґрунті ненависті. Переважна більшість таких злочинів в Україні не кваліфікуються за «профільною» 161-й статтею Кримінального Кодексу України, а проходять як «хуліганство» або «нанесення тілесних ушкоджень».

 

Злочини на ґрунті ненависті підбурюються та є результатом широко розповсюдженої мови ворожнечі в Україні, яку особливо неприпустимо чути з уст політиків, урядовців, представників церков та інших публічних осіб. Наразі в Україні відсутнє законодавство, яке визначає та регулює мову ворожнечі. Тому ксенофобні, расистські, мігрантофобські, антисемітські, сексистські, гомофобні вислови, що закликають до насильства, образ, наклепів, дискримінації, стигматизації, залишаються безкарними.

 

Учасники акції наголошують, що права людини не є привілеями, вони дані з народження кожній людині, та їх обмеження відчує на собі кожна громадянка та громадянин незалежно від походження, статі та сексуальної орієнтації.

 

«У новому році ми ризикуємо позбутися багатьох своїх прав через небезпеку проведення реформ в інтересах олігархів. Адже тенденція до консолідації режиму посилиться, – повідомляє об’єднаний оргкомітет акції – Держава налаштована досить радикально, навіть святковий атрибут – ялинку – вона перетворила на символ свого всевладдя, а в мішку для подарунків має безліч неприємних сюрпризів». На думку активістів, проекти Житлового і Трудового кодексів здатні перетворити народ на цілковитих рабів, розділити суспільство на супербагатих та супербідних. Свого прийняття чекає і сумнозвісний закон №2450, що містить обмеження права на мирні збори.


Учасники акції закликають усіх бажаючих підтримати їх, оздобивши свій одяг елементами ялинки (категорично не вітається використання живих дерев). Незвичайний формат пояснюється тим, що Президент Янукович визнав доцільним звільнити Майдан заради ”йолки”, визнавши лише її знаходження на площі легітимним.

 

 

Місце та час збору: м. Хрещатик о 12:30

Початок акції: 13:00

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: