Публікація

Презентація звіту «Археологія під вогнем»

2June 2016

Час: четвер, 2 червня, 14:00

Місце: Археологічний музей Інституту археології НАН України, Київ, вул. Богдана Хмельницького, 15.

В Археологічному музеї Інституту археології НАН України відбудеться презентація звіту моніторингової місії за результами польових досліджень стану захисту та охорони археологічних пам’яток в Станично-Луганському, Новоайдарському, Попаснянському районах та місті Лисичанськ Луганської області.

Основною метою моніторингової місії було встановлення факту наявності або відсутності ознак руйнацій на об’єктах культурної спадщини, насамперед археологічних. Для виконання поставленої задачі, здійснено візуальний огляд археологічних об’єктів (поселень, стоянок та курганів).

Значну увагу було приділено об’єктам, які включені до Держреєстру пам’яток археології місцевого значення. Окрім цього, обстеженню підлягали також і «щойно виявлені археологічні об’єкти», які ще не увійшли до Держреєстру але свідчення про які містяться в численних наукових публікаціях, в тому числі й закордонних наукових виданнях.

Під час моніторингу здійснювалися: фотофіксація об’єктів та пошкоджень, які утворилися внаслідок вибухів або облаштування оборонних конструкцій, записи у польовий щоденник, фіксація об’єктів за допомогою GPS навігатора та збори доказових матеріалів. Також проводилося усне опитування населення про відомі їм факти пошкоджень археологічних об’єктів.

У польових дослідженнях взяяли участь правозахисники УГСПЛ та IPHR (International Partnership for Human Rigts), експерт з міжнародного гуманітарного права, співробітники Інституту Археології та Луганського краєзнавчого музею.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: