Публікація

Презентація інформаційно-аналітичного дослідження «Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях України (2014-2019 рр.)»

26February 2021
26 лютого з 15:00 до 16:00 в ІА “УКРІНФОРМ” відбудеться презентація інформаційно-аналітичного дослідження «Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях України (2014-2019 рр.)». Трансляція відбудеться на YouTube-каналі ІА “УКРІНФОРМ”, а також на ФБ-сторінці УГСПЛ за посиланням: https://cutt.ly/8lv5Liv.
Учасники:
Валентина Потапова – координаторка освітнього напрямку УГСПЛ;
Олена Халімон – Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим;
Віра Іванчук – аналітикиня VoxUkraine
Модераторка: Тамара Харчилава – комунікаційна мененджерка УГСПЛ.
Програма заходу:
• Презентація інформаційно-аналітичного дослідження «Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях України (2014-2019 рр.)»;
• Обговорення на тему “10% українських дітей вчиться в окупації: чи залишаться вони для держави лише «похибкою вимірювання»?”
Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) підготувала дослідження «Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях України (2014-2019 рр.)». Основною метою дослідження є вивчення становища у сфері формальної і неформальної освіти на непідконтрольних Україні територіях та аналіз кількісних і якісних показників реалізації культурних та соціально-економічних прав дітей і молоді на тимчасово окупованих територіях.
Сьогодні на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя проживає близько 1 мільйона дітей, з них понад 450 тисяч дітей шкільного віку.
Дослідження виявило низку проблем, пов’язаних зі збереженням української громадянської ідентичності на тимчасово окупованих територіях:
• Відсутність державного моніторингу та офіційних даних щодо кількісних показників освітнього поля тимчасово окупованого Криму (АР Крим та м. Севастополь) і частини Донецької та Луганської областей.
• Збільшення кількості учнів, які не мають сертифікації за рівнями навчання Національної рамки кваліфікацій і втрачають зв’язок з освітнім полем України.
• Знищення громадянської і національної ідентичності через освітні інституції формального та неформальної освіти.
За результатами дослідження були сформовані рекомендації для відповідних державних органів.
Пропонуємо ознайомитись з повною версією дослідження «Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях України (2014-2019 рр.)» за посиланням: https://cutt.ly/VlzmUk5.
Цей захід став можливими завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: