Публікація

Прес-конференція УГСПЛ: “Захист клієнтів з ВІЛ\СНІД в судовій практиці України: успіхи, проблеми та практичні поради”

7November 2018

7 листопада 2018 року, середа, о 12:00 в приміщенні інформаційного агентства «Главком» (вул. Шовковична, 8/20) відбудеться прес-конференція на тему: «Захист клієнтів з ВІЛ\СНІД в судовій практиці України: успіхи, проблеми та практичні поради».

На інформаційному заході адвокати та юристи Української Гельсінської спілки з прав людини  поділяться досвідом щодо судового захисту дуже вразливої групи населення – клієнтів з ВІЛ\СНІД.

Також днями, за допомогою експертів УГСПЛ, було запущено перший спецпроект про права людей, які живуть з ВІЛ. Спецпроект «Знай свої права!» створено, щоб допомогти людям, які живуть з ВІЛ, розуміти свої права і навчитись розрізняти ключові порушення прав. Матеріали спецпроекту також будуть корисні для медичних і соціальних працівників, правозахисників, громадських активістів, працівників поліції і чиновників.

Спецпроект «Знай свої права!» доступний за посиланням.

Спікери:

Наталя Козаренко – керівник Мережі громадських приймалень УГСПЛ;

Євген Чекарьов – адвокат Центру Стратегічного судового захисту УГСПЛ;

Ігор Скалько – адвокат УГСПЛ у місті Миколаїв.

Дмитро Шерембей – голова координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД;

Опис справи.

Пацієнти із ВІЛ, які приймають антиретровірусну терапію (ефавіренц) можуть стати жертвами неправомірного притягнення до адміністративної відповідальності. Цей препарат дає хибнопозитивний результат на канабіноїди в сечі. Це призводить до того, що водіїв, які приймають АРТ, звинувачують у водінні і стані наркотичного сп’яніння, штрафують та забирають права. Таке покарання є неправомірним, бо не має під собою підстав.

УГСПЛ вдалося захистити права однієї з таких постраждалих у суді. Проте на жаль, судова практика містить і протилежні рішення. Важливо поширити інформацію про цей випадок, щоб не допустити неправомірного притягнення до відповідальності інших водіїв, що приймають АРТ.

Контактна особа: Максим Петров (УГСПЛ), 095 483 48 45

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: