Публікація

Прес-конференція «Переслідування та напад на ЛГБТ-активіста в Одесі. Правозахисники вимагають розслідувати справу»

25October 2017

25 жовтня о 12.00 в прес-центрі «Главком» (вул. Шовковична 8/20) відбудеться прес-конференція з приводу переслідування та нападу в Одесі на Ігоря Захарченка – відкритого гея, активного учасника правозахисних акцій.

В прес-конференції беруть участь:

Ігор Захарченко, потерпілий
Дмитро Мазурок, адвокат, представник Української Гельсінської спілки з прав людини
Олександр Зінченков, експерт Правозахисного ЛГБТ-Центру «Наш світ»
Зорян Кісь, менеджер з адвокації, Freedom House в Україні

Обставини справи:

У неділю, 22 жовтня, об 11 вечора на Ігоря Захарченка та його партнера був скоєний напад у під’їзді будинку, де проживає потерпілий. Напад був скоєний двома невідомими. В наслідок нападу, Ігор Захарченко отримав легкі тілесні ушкодження. Його партнер заходиться у важкому психологічному стані – почалися прояви панічних атак.

Важливо!

18 жовтня в під’їзді будинку, де мешкає потерпілий та його партнер, з’явилися погрозливі гомофобні надписи на стінах ( на фото). З того дня вони не ночували вдома. Ця обставина вказує на те, що невідомі могли вичікувати біля помешкання Ігоря та його партнера протягом декількох днів, щоб скоїти напад.

Фото 1

З боку поліції були неадекватні дії та реакції на подію. Ніяких оперативних дій вжито не було. Справу про напад не реєстрували. На Ігоря Захарченко скоєний вже третій напад. Дві попередні справи – побиття під час КиївПрайду в 2016 році та побиття в м. Одеса – до сих пір не розслідувані.

Правозахисники вважають ситуацію дуже загрозливою. Переслідування, побиття та безкарність можуть призвести в подальшому до більш тяжких наслідків. Є явна загроза життю.

Контактна особа:
Владислав Петров
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Ел.пошта: [email protected]
Тел.: 063-99-032-66

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: