Публікація

Прес-конференція УГСПЛ “Захист права на приватність: як захистити себе, якщо розголосили медичну інформацію?”

23April 2021

23 квітня 2021 року, о 10.00, відбудеться прес-конференція УГСПЛ “Захист права на приватність: як захистити себе, якщо розголосили медичну інформацію?

 

В жовтні 2018 року український спортсмен Олєксандр Бєлобоков представив Україну на престижних міжнародних змаганнях «Ігри нескорених» в Сіднеї, звідки він привіз дві медалі!

В той час, як майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, майстер спорту України з легкої атлетики, чемпіон Світу, чемпіон Європи, багаторазовий чемпіон України у вищевказаних видах спорту здобував нагороди для української збірної, лікарня, де Олександр у 2014 році проходив лікування, розголосила медичну інформацію щодо нього сторонній особі. Як наслідок вже на наступний день медична інформація потрапила до ЗМІ та до мережі Інтернет. Медичні документи Бєлобокова можна було побачити в новинах та численних публікаціях. Понад 2 роки Олександру довелося витратити, щоб довести у суді, що такі дії є протиправними і що його право на приватність було порушено. 

Медична інформація є конфіденційною, отже її вільне розповсюдження заборонено. Законодавство передбачає особливий порядок надання доступу до конфіденційної інформації, який в даному випадку не був дотриманий. 

Проте адміністрація лікарні не побачила порушень у своїх діях і тому Бєлобоков звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив визнати дії лікарні протиправними та компенсувати спричинену моральну шкоду. 

Луганський апеляційний суд своїм рішенням від 15 квітня 2021 року підтвердив висновок суду першої  інстанції щодо протиправності дій лікарні в розголошенні медичної інформації та призначив виплатити спричинену моральну шкоду в сумі 100 тисяч гривень!

 

Спікери:

Олександр Бєлобоков, чемпіон міжнародних змагань “Ігри нескорених”.

Ольга Семенюк, адвокат УГСПЛ.

Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ.

 

Питання для обговорення:

  1. Кейс Олександра Бєлобокова: як успіхи у спорті призвели до порушення прав людини.
  2. Стратегія судового захисту права на приватність.
  3. Значення кейсу Бєлобокова для розбудови правової держави в Україні.

 

Усі бажаючі взяти участь у обговоренні можуть долучитися до експертів на платформі ZOOM: 

https://zoom.us/j/91854063264?pwd=dnhqUUkyTFlSZkJhTmVQbjFmZitVUT09

Meeting ID: 918 5406 3264
Passcode: 883680

 

Контактна особа – Максим Петров (0954834845, [email protected]).

 

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: