Публікація

Прес-анонс на презентацію створення ДП «Український Національний Центр Розбудови Миру»

15December 2021

15 грудня 2021 року о 14:00 у приміщенні Готелю President Hotel за адресою Київ, вул. Госпітальна, 12, (зал – Європейський) відбудеться презентація створення державного підприємства «Український Національний Центр Розбудови Миру».

Довідково. Державне підприємство «Український національний центр розбудови миру» створене Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з метою виконання підпункту 6 пункту 1 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 червня 2021 року «Про деякі питання активізації процесу мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях».

Його мета – координація діяльності в сфері розбудови миру, подолання наслідків збройного конфлікту та моніторинг і документування порушень прав людини, норм міжнародного права та шкоди, завданої внаслідок збройної агресії Російської Федерації (РФ). Центр буде реалізовувати проєкти для зміцнення соціальної згуртованості, єдності та стійкості українського суспільства; створювати платформи для міжвідомчої співпраці між різними державними органами та громадянським суспільством у сфері розбудови миру; залучить міжнародні організації, науковців та громадських діячів для спільного пошуку шляхів подолання наслідків збройного конфлікту та дослідження міжнародних практик розбудови миру. Центр також упровадить державну систему моніторингу порушень прав людини та норм міжнародного гуманітарного права; буде збирати, аналізувати та систематизувати інформацію і документи щодо порушень прав людини та шкоди, якої зазнала держава, фізичні та юридичні особи внаслідок збройної агресії РФ.

На засіданні Уряду 2 грудня 2021 року був затверджений порядок використання коштів щодо створення реєстрів і системи моніторингу порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях України, що дало можливість новоствореному органу розпочати свою діяльність.

Організатор: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Модераторка: Галина Єрьоменко, керівниця та викладачка Українського Центру Медіації [kmbs], к.ю.н, медіаторка, акредитована у CEDR (Великобританія)

Спікери:

 1. Ірина Верещук, Віце-прем’єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
 2. Олександр Смирнов – в.о. Директора Українського Національного Центру Розбудови Миру
 3. Ірина Венедіктова – Генеральний прокурор України
 4. Денис Малюська – Міністр юстиції України
 5. Дмитро Лубінець, – Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції
 6. Антон Кориневич – Постійний Представник Президента України в АР Крим
 7. Джим Хоуп – Директор місії USAID в Україні та Білорусі
 8. Дафіна Ґерчева – Постійна представниця ПРООН в Україні
 9. Посол Матті Маасікас – Голова Представництва ЄС в Україні
 10. Тетяна Кисельова – к.ю.н., доцент, голова Центру досліджень медіації та діалогу, Провідна експертка Робочої групи експертів DRC (Данська рада у справах біженців)
 11. Олена Семьоркіна – співголова Експертної ради Мінреінтеграції з напрацювання пропозицій щодо створення державної системи моніторингу і документування порушень прав людини, міжнародного гуманітарного права та інших порушень, вчинених в ході збройної агресії Російської Федерації, аналітикиня УГСПЛ
 12. Олена Суслова – засновниця ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр»
 13. Світлана Петрова – голова правління ГО «Центр права та посередництва», координаторка Мережі посередників ГІСМАОВК (GISMAECR)
 14. Роман Авраменко – виконавчий директор ГО “Truth Hounds”
 15. Ольга Скрипник – керівниця ГО “Кримська правозахисна група”

Акредитація представників ЗМІ за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/16VVURDnk3Y9XhA-e4CuZ541DdG9fY2TPgY4xebOWQjE/edit?usp=sharing (до 13 грудня 2021 року)

Контактний телефон: 044-355-14-68

Пошта: [email protected]

Важливо! Акредитація на захід та пред’явлення документів, що посвідчують особу обов’язкові.

Згідно з рекомендаціями щодо COVID-безпечності, для участі потрібно буде показати один із перелічених нижче документів:

 • “жовтий” або “зелений” COVID – сертифікат
 • довідку 063/о (картка профілактичних щеплень)
 • чинну довідку про негативний результат (48 год) ПЛР-тесту
 • аналогічні міжнародні сертифікати.

Задля дотримання карантинних норм кількість місць буде обмежена.

Трансляція заходу відбуватиметься на офіційній Youtube-сторінці Мінреінтеграції за посиланням, на сторінці у Facebook за посиланням, та на сайті міністерства.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: