Публікація

Прем’єра документального перформансу “Крим, 5-та ранку”

2November 2021

2 листопада о 19 год. у Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, в Українському домі відбудеться прем’єра документального перформансу “Крим, 5-та ранку” театральної компанії Dollmen за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу та USAID в Україні.

Дивіться онлайн-трансляцію перформансу наживо. Посилання на стрім – незабаром у ФБ—події “Прем’єра документального перформансу «Крим, 5 ранку”  .

Перформативне читання за документальною п’єсою Наталії Ворожбит та Анастасії Косодій була створена на основі інтерв’ю з 11 ув’язненими громадянськими журналістами та їхніми родинами. Режисер вистави – Дмитро Костюминський.

Серед учасників перформансу: Джамала, Оксана Покальчук (Amnesty International Ukraine), Мирослава Гонгадзе (Голос Америки), Севгіль Мусаєва (Українська правда), Ахтем Сеїтаблаєв (режисер, громадський діяч), Андрій Хливнюк (соліст гурту Бумбокс), Вадим Карп’як (журналіст, ведучий “Свобода слова на ICTV”), Катерина Молчанова (акторка), Катерина Павленко (солістка гурту GoA).

За декілька днів до перформансу в межах проєкту “Крим, 5-та ранку” на фасаді та першому поверсі Українського дому із сигнальних стрічок червоно-білого кольору буде створена інсталяція Вальдемарта Клюзка.
***
https://5am.crimea.ua/
Проєкт «Crimea, 5 am» має на меті привернути увагу українського і міжнародного суспільства до порушення прав людини на тимчасово окупованому Кримському півострові.
З 2014 року громадянські активісти і зокрема представники корінного народу Криму – кримські татари зазнають переслідувань окупаційного російського режиму в Криму.
Проєкт складається з трьох основних компонентів: перформансу-документу Дмитра Костюминського за п’єсою Наталі Ворожбит, Анастасії Косодій та Альберта Сардаряна, книги про проєкт та його героїв, а також інформаційної кампанії за участі відомих осіб в Україні та за кордоном.

Проект реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Інформаційні партнери:
▪ Mеджліс кримськотатарського народу
▪ ЦГС
▪ Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу / Український ПЕН
▪ ZMINA
▪ КПГ
▪ МІПЛ
▪ УГСПЛ
▪ КримSOS
▪ Amnesty International Ukraine
▪ Кримськотатарський ресурсний центр

 

Захист прав постраждалих в ході збройного конфлікту здійснюється УГСПЛ в рамках Програми USAID «Права людини в дії».

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: