Публікація

Правозахисники презентують серію видань про порушення прав людини під час окупації Слов’янська до 6 річниці звільнення міста

7July 2020

7 липня о 15:30 на Соборній площі на галявині під дубом правозахисники презентують серію звітів про порушення прав людини, які відбувалися під час захоплення та окупації Слов’янська з 12 квітня 2014 року по 5 липня 2014 року.

Слов’янськ став не просто містом, з якого почалася війна на Сході України – події в ньому стали рольовою моделлю для захоплення інших міст Донбасу.

Під час презентації правозахисники на основі зібраних свідчень очевидців та учасників подій розкажуть про  життя міста в умовах окупації, діяльність незаконних збройних формувань, підконтрольних РФ та безпосередньо командувача Ігоря Гіркіна; функціонування незаконних в’язниць, створених НЗФ; переслідування мешканців міста за релігійні переконання; залучення неповнолітніх осіб до збройних формувань; питання примусової праці та торгівлі людьми в незаконних місцях несвободи; проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури. Також правозахисники висвітлять питання розгортання проросійської пропаганди в місті, проблеми доступу до медичної допомоги під час окупації та пошуку шляхів примирення в громаді після відновлення урядового контролю над Слов’янськом.

Відвідати презентацію можна з дотриманням всіх запроваджених обмежень карантину, з використанням засобів особистого захисту, збереженням безпечної соціальної дистанції між людьми тощо.

 

Учасники презентації:

  • Євгенія Бардяк, голова ГО «Молода Просвіта Прикарпаття»
  • Олексій Біда, координатор Центру документування УГСПЛ
  • Наталія Каплун, документаторка БФ Восток SOS
  • Ганна Куровська, аналітикиня ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»
  • Андрій Москаленко, юрист ГО «Громадський комітет конституційних прав і свобод громадян»
  • Надія Нестеренко, аналітикиня ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»

 

З питань організації звертайтесь будь ласка до Дениса Бігунова: +380507522521.

 

Звіт «Місто, з якого почалася війна» складається з двох видань.

Видання «Місто, з якого почалася війна» підготовлена Східноукраїнським центром громадських ініціатив, БФ «Восток SOS», Правозахисним центром громадських досліджень, ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян», які є членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», за підтримки Kurve Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action в рамках програми «Громадянська служба миру», яка фінансується Федеральним урядом Німеччини.

Видання «Місто, з якого почалася війна: на головну роль призначено…» підготовлена та представлена УГСПЛ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна) «Права людини в дії».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: