Публікація

Правозахисники презентують новий звіт про напади Росії на Україну

7July 2016

Презентація відбудеться цього четверга в Українському кризовому медіа-центрі.

У четвер, 7-го липня, о 10:00, в Українському кризовому медіа-центрі (Український дім, вул. Хрещатик, 2) відбудеться презентація звіту “Звідки відкрили вогонь? Розслідування транскордонних атак на сході України”. Звіт є спільною працею Міжнародного партнерства за права людини (IPHR), Норвезького Гельсінського Комітету (NHC) та Української Гельсінської спілки з прав людини.

Представлятимуть дослідження:

  • Арік Толер, провідний дослідник пост-радянського регіону, Беллінгкет (виступ записаний на відео);
  • Світлана Валько, координаторка польових місій в Україні, IPHR;
  • Олександра Делеменчук, радниця Truth Hounds;
  • Олег Мартиненко, керівник аналітичного підрозділу УГСПЛ;
  • Сімон Папуашвілі, менеджер проектів, IPHR Бельгія (скайп включення).

У документі зібрані докази обстрілів та випадків військових інтервенцій з боку Російської Федерації, здійснених під час конфлікту. Наведені факти підтверджують міжнародний характер воєнного конфлікту в Україні та показують порушення міжнародного кримінального та гуманітарного права.

Правозахисники, у рамках польових місій в Луганську область, зібрали докази атак на населені пункти Колесниківка, Комишне, Мілове, Красна Талівка, Дмитрівка та Побєда.

«Під час польової роботи в Східній Україні ми детально опитали понад 45 потерпілих та свідків стосовно атак цих населених пунктів, а також дослідили доступні місця розривів боєприпасів”, – розповіла Світлана Валько, координаторка польової місії IPHR в Україні. – Ми вивчили отримані матеріали і порівняли їх із іншими доказами. Це дозволило прийти до висновку про міжнародний характер конфлікту в Україні – пряму причетність Російської Федерації до конфлікту в Україні. Наше завдання – сприяти покаранню винних у скоєнні міжнародних злочинів за допомогою ретельного збору доказів для Міжнародного кримінального суду в Гаазі».

Звіт “Звідки відкрили вогонь? Розслідування транскордонних атак на Сході України” можна завантажити за цим посиланням. За додатковою інформацією звертайтесь до Світлани Валько, координаторки польової місії IPHR в Україні.

Контакти: [email protected], тел. – (098)-002-36-19

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: