Публікація

Право на правду в освіті. Дискусія від УГСПЛ

3June 2021
3 червня, з 10.00 до 12.00, відбудеться онлайн – дискусія УГСПЛ на тему “Право на правду в освіті”.

СПІКЕРИ:

  • Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті;
  • Валентина Потапова, координаторка освітнього напрямку УГСПЛ;
  • Сергій Буров, директор Освітнього дому прав людини в Чернігові;
  • Олександра Козорог, координаторка напрямку формальної освіти УГСПЛ та Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”;
  • Богдан Бернадський, Доцент кафедри суспільного розвитку та суспільно-владних відносин НАДУ при Президентові України, доктор юридичних наук, кандидат історичних наук, доцент; дійсний член Міжнародної асоціації істориків права;
  • Олексій Біда, координатор Центру документування УГСПЛ;
  • Ігор Усенко, професор, заввідділом історико-правових досліджень в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Заслужений юрист України.
Модераторка – Олена Семьоркіна, аналітикиня, спеціалістка з питань нормотворення УГСПЛ, Заслужений юрист України.
Від «правди», на думку багатьох лінгвістів, походять слова «право» і «правосуддя». Наші діти мають право знати всю правду, тобто об’єктивну, достатньо повну і не спотворену інформацію про російську агресію на Сході, перш за все, те, що війна – це біль і страждання конкретних людей. Чи дають таку інформацію сучасні заклади освіти? Не завжди, адже гуманітарна сфера є сферою, в якій плюралістичні підходи, на нашу думку, ще не прижилися. На заваді цьому :відсутність академічної свободи, ідеологічна заангажованість та недостатня компетентність. Вчитель затиснутий у лещата програм, методичних рекомендацій, обов’язкових конспектів уроків, контрольних відвідувань тощо. Також сьогодні освіта стрімко втрачає наукову основу, за що відповідальні вище керівництво держави та МОН.
Події в Україні, починаючи з 2014 року також поставили для обговорення багато спірних та дражливих запитань. Спірні питання часто викликають упередження та забобони, в цьому сенсі вони стають дражливими для освітян, оскільки деякі батьки, їх діти, окремі політики та групи впливу починають сумніватися у тому, чи потрібно взагалі вивчати те або інше дражливе питання, і навіть в тому, чи дозволити або заборонити викладати таке питання в закладах освіти.
Під час дискусії поговоримо про те:
–чому підліткам необхідно вивчати спірні та дражливі питання новітньої історії України;
як реалізація права молодого покоління на правду дозволить виробити у нього стійку неприязнь до війн, якщо ми дійсно не хочемо, щоб в їх життях повторився той страх, той біль і ті масові порушення прав людини, які відбулися та відбуваються зараз на Сході нашої країни.
Також у фокусі заходу буде питання балансу між вимогами навчальних програм щодо знань перебігу збройного конфлікту та виробленням ціннісного ставлення підлітків у дискурсі героїзації української армії і будівництва миру з повагою до прав людини та її гідності.
Доступ до дискусії за посиланням:
https://zoom.us/j/92818607336…;
ідентифікатор конференції: 928 1860 7336;
код доступу: 976016.
Також ви зможете долучитися до заходу завдяки прямій трансляції на Фейсбук–сторінці УГСПЛ.
Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: