Публікація

Понад три чверті українців постраждали від війни. Результати опитування

6June 2024

5 червня о 10:00 відбудеться презентація дослідження «Права людини в процесі подолання наслідків війни: результати опитування 2024». Опитування провели фахівці Харківського інституту соціальних досліджень в рамках програми «Права людини в дії», що впроваджується УГСПЛ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Переважна більшість, 78% опитаних українців вважають себе та свою сім’ю постраждалими або радше постраждалими від російсько-української війни. Лише кожен п’ятий українець (21%) не зазнав впливу війни на собі та своїй сім’ї. Таких висновків дійшли фахівці під час проведення опитування.

  • Яким був досвід внутрішнього переміщення серед українців та як вони адаптовувалися у приймаючих громадах?
  • Чи змінилося ставлення до жителів тимчасово окупованих територій та яке воно зараз?
  • Наскільки українці зацікавлені в інформації про війну?
  • Як ставляться до колабораціонізму та що думають про співпрацю з окупантами?

Ці та інші питання під час презентації розкриє Андрій Черноусов, заступник голови правління Харківського інституту соціальних досліджень. Модераторка презентації — Альона Горова, голова правління ГО «Інститут миру та порозуміння».

Презентація відбудеться онлайн, на сторінці Української Гельсінської спілки з прав людини у фейсбуці.

Збір даних відбувся з 21 лютого по 10 березня 2024 року методом особистих інтерв’ю в техніці віч-на-віч (F2F) за допомогою планшетів і комп’ютерної платформи «Lemur» (TAPI) за місцем проживання респондентів.

Вибірка: доросле населення України, 2116 респондентів. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Статистична помилка з імовірністю 0.95 для даних одномірних розподілів не перевищує 2.1%.


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube | Viber


Публікацію підготовлено громадською організацією «Харківський інститут соціальних досліджень» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», що впроваджується УГСПЛ. 

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ. 

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. +38 (044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: https://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: