Публікація

Насильницький вивіз українців до росії та на території ОРДЛО. Дискусія

22April 2022

Депортували до росії, а з росії виїхати – ніяк. У таку ситуацію потрапили батьки співрозмовниці, яка буде спікеркою у Twitter Spaces вже у цю п’ятницю. Вони сподівалися, що з росії зможуть поїхати у третю країну, проте план не вдалося втілити у життя – виникли проблеми з документами. 

Практику насильницького вивозу українців до росії та на території ОРДЛО військові рф почали ще у 2014 і продовжують втілювати її на новоокупованих територіях. Зараз називають різні цифри про кількість депортованих, але точну кількість вивезених українців назвати складно, бо у росії їх не реєструють.
Очевидці кажуть, що російські військові створюють такі умови, за яких єдина можливість вижити – це виїзд до росії та ОРДЛО. Зокрема, обстрілюють гуманітарні коридори та не пропускають гуманітарну допомогу у місто. Такі випадки Медійна ініціатива за права людини фіксувала у Маріуполі, Чернігові, Рубіжному, Гостомелі. Далі – створюють фільтраційні табори для українців, де проводять допити та збирають особисті дані.
  • Чому у деяких українців не має можливості виїхати з росії після так званої евакуації, що відбувається у фільтраційних таборах та які права порушують військові рф при вивезенні людей до росії та ОРДЛО – будемо говорити англійською про це у Twitter Spases у п’ятницю о 17:00.

 

Серед спікерів:

  •  Alyona Lunova, менеджерка з адвокації ZMINA. Центр прав людини;
  • Українка, батьків якої насильно вивезли до росії;
  • Ольга Решетилова, координаторка Медійної ініціативи за права людини.
Модерувати захід буде незалежна журналістка Olga Tokariuk.
За анонсами стежте у твіттері МІПЛ: @MediaInitiativ1.
Посилання на етер тут: https://bit.ly/3voGIco

***

They were deported to russia, but there was no way to leave it. The parents of our interlocutor, who will be a speaker at Twitter Spaces this Friday, occured in this situation. They hoped to be able to travel from Russia to a third country, but the plan didn’t become reality – there were problems with documents.

 The practice of forcible deportation of Ukrainians to russia and the ORDLO territories was started by the russian militaries in 2014 and keeps being implemented in the newly occupied territories. Different number of deportees are announced, but it is difficult to say the exact amount because sdeporties are not registered in Russia.
The eyewitnesses say that the russian militaries are creating conditions in which the only way to survive is to go to Russia and ORDLO. Particularly, they’re shelling humanitarian corridors and not letting humanitarian aid come to the city. MIHR recorded such cases in Mariupol, Chernihiv, Rubizhne, and Hostomel. Then the russian military sets up filtration camps for Ukrainians, where they conduct interrogations and collect personal data.
Why some Ukrainians are not able to leave russia after the so-called evacuation, what occurs in filtration camps, and what rights the russian military is violating deporting people to russia and ORDLO – we will talk about this on Twitter Spases on Friday at 17:00.
The speakers are:
  • Alyona Luneva, Advocacy Manager, ZMINA Human Rights Center;
  • A Ukrainian woman whose parents were forcibly deported to russia;
  • Olha Reshetylova, Coordinator of the Media Initiative for Human Rights;
The event will be moderated by the independent journalist Olha Tokariuk
Please, follow the announcements on Twitter: @MediaInitiativ1
The link to the ether is here: https://bit.ly/3voGIco.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: