Публікація

Круглий стіл “У пошуках правових механізмів запобігання безкарності під час конфлікту на Сході”

10October 2016

10 жовтня 2016 року о 12.00 в “Українському інституті майбутнього” (Київ, вул. Олеся Гончара, 65, 6 поверх) відбудеться круглий стіл “У пошуках правових механізмів запобігання безкарності під час конфлікту на Сході”, присвячений презентації звіту, який підготували експерти Української Гельсінської спілки з прав людини, в контексті воєнних злочинів: незаконних затримань та рабської праці в зоні АТО.

bezkarnist-social

Тривалість та жорстокість збройного конфлікту на Сході України спричиняє зростання кількості постраждалих осіб від його подій. За офіційними даними СБУ, станом на вересень  2016 року у неволі залишається 111 людей (з яких 9 на території Російської Федерації), серед яких не лише військові, а й цивільне населення. Захоплення цивільних осіб у полон є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права, відповідно до статті 34 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Ситуація в Україні, що виникла внаслідок бойових дій, вимагає закріплення на нормативному рівні статусу жертв конфлікту. Для українського суспільства особи, які пережили полон, є новою та особливо вразливою категорією. Законодавством України не передбачено спеціальних правових норм, які б регламентували можливість отримання ними кваліфікованої медичної допомоги та правової консультації. Постраждалі особи не підлягають окремому обліку та не мають визначеного статусу.

Під час круглого столу відбудеться презентація звіту, а також обговорення основних проблем, висвітлених в дослідженні: порушення прав полонених в місцях несвободи, стан національного законодавства в контексті захисту прав жертв, механізми проведення обміну полоненими та розслідування злочинів, вчинених в зоні АТО, в контексті незаконних затримань та рабської праці.

У обговоренні візьмуть участь:

  • Автори дослідження — Аліна Павлюк, юрист Центру стратегічних справ УГСПЛ та Надія Волкова, юрист Центру стратегічних справ УГСПЛ;
  • Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста;
  • Володимир Шчербау, співробітник Моніторингової місії ООН в Україні;
  • Представництво Ради Європи в Україні;
  • Представники громадських організацій «Восток SOS», «Юридична сотня», «Центр Громадянських Свобод»;
  • Представники правоохоронних органів України;
  • Уейн Джордаш, managing partner of GRC;
  • Дмитро Куліш, колишній заручник, боєць батальйону НГУ «Донбас».

 

Контактна особа:

Тетяна Гончарук

(068) 809-67-78

[email protected]

Організатор — Українська Гельсінська спілка з прав людини

Захід організовано в рамках проекту з інституційного розвитку Української Гельсінської спілки з прав людини за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: