Публікація

Круглий стіл «Документування порушень прав людини під час збройного конфлікту та на тимчасово окупованій території України»

25October 2016

25 жовтня 2016 року о 10:00 у Національному інформаційному агентстві «Укрінформ» (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, 2 поверх) відбудеться круглий стіл на тему «Документування порушень прав людини під час збройного конфлікту та на тимчасово окупованій території України», а також презентація Центру документування Української Гельсінської спілки з прав людини.

План заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року передбачає утворення міжвідомчої робочої групи для регулярної фіксації та розслідування фактів порушення прав людини та норм міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованій території України та в районі проведення АТО із залученням органів державної влади, правоохоронних органів, представників міжнародних організацій. У сфері документування порушень прав людини сьогодні активно виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі», волонтерські ініціативи та міжнародні організації. Свою діяльність у цьому напрямку здійснюють Служба безпеки та Генеральна прокуратура України, ряд центральних органів виконавчої влади. Проте на національному рівні відсутня єдина база даних, яка сприяла б встановленню достовірної картини конфлікту, відновленню справедливості та отриманню жертвами сатисфакції. Виходячи з цих положень, учасники круглого столу обговорять наступні питання:

  • Центр документування УГСПЛ – можливості реалізації принципів об’єктивності, аполітичності та справедливості на національному рівні;
  • Чому держава зацікавлена в об’єктивному документуванні фактів? Проблеми громадянського примирення та допомоги жертвам збройного конфлікту;
  • Можливості обміну інформацією між неурядовими організаціями та державними установами для відтворення незаангажованої картини подій;

У заході візьмуть участь:

Павло Петренко, Міністр юстиції України;

Рефат Чубаров, народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу;

Георгій Логвинський, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин;

Георгій Тука, заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб;

Євген Єнін, заступник Генерального прокурора України;

Аркадій Бущенко, виконавчий директор УГСПЛ

Модератор – Еміне Джапарова, перший заступник Міністра з питань інформаційної політики.

 У Круглому столі також візьмуть участь представники офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представники СБУ, представники іноземного дипломатичного корпусу, а також експерти міжнародних та українських організацій.

Круглий стіл організовується Українською Гельсінською спілкою з прав людини в рамках проекту «Права людини в дії» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). USAID також підтримує роботу Центру документування УГСПЛ.

Захід проводиться за сприяння Міністерства інформаційної політики України.

Запрошуємо представників ЗМІ для висвітлення зазначеної події.

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAIDhttp://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: