Публікація

Комітетські слухання: «Удосконалення державної політики у сфері застосування санкцій до осіб, причетних до політично мотивованих незаконних переслідувань громадян України»

21November 2018

У середу, 21 листопада, з 14:30 до 17:30, відбудуться комітетські слухання на тему «Удосконалення державної політики у сфері застосування санкцій до осіб, причетних до політично мотивованих незаконних переслідувань громадян України»

Захід організований спільними зусиллями Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, Української Гельсінської спілки з прав людини та Медійної ініціативи за права людини.

Перш ніж активно пропонувати західним країнам впроваджувати санкції проти тих, хто причетний до політично мотивованих переслідувань громадян України в окупованому Криму та в Росії, Україна має впорядкувати власну санкційну політику. Наразі вона не є системною: чіткі критерії для внесення до списків порушників прав людини не прописані,  так само як процедура оскарження для фігурантів списків, жоден державний орган не відстежує появу нових кандидатів на внесення до списків (лише окремі слідчі, прокурори та судді по певних справах наразі перебувають під українськими санкціями). Окрім того, відсутній законодавчий механізм, який би дозволяв Україні синхронізувати свою санкційну політику з країнами-партнерами. Держава досі не вибудувала систему моніторингу вже встановлених санкцій – як в самій країні, так і на міжнародному рівні. Не запроваджена відповідальність за порушення санкційного режиму. Усі ці аспекти, на думку ініціаторів слухань, потребують відображення в законодавстві, а передусім – обговорення в колі представників органів державної влади, експертів та громадськості.

У дискусії візьмуть участь народні депутати, урядовці, представники правоохоронних органів, правозахисні організації. Також до дискусії приєднаються президент Світового конгресу українців Євген Чолій (Канада) та координаторка програм ПЕН-центру США зі свободи слова в Євразії Поліна Ковальова (США), які говоритимуть про те, яким чином варто побудувати політику, аби українські санкції проти порушників прав людини підхоплювали західні країни.

Адреса проведення слухань: вул. Грушевського, 18/2, кім. 12

Контакти для реєстрації: Пантєлєєва Оксана Олексіївна, тел. 255-42-19, e-mail: [email protected]; Березюк Олена Пилипівна, тел. 255-40-26

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: