Публікація

Експертне обговорення скасування місцевих виборів в деяких районах Донецької та Луганської областей

26August 2020

У середу, 26 серпня 2020 року о 16.00 відбудеться експертне обговорення та дискусія на тему скасування місцевих виборів в деяких районах Донецької та Луганської областей «Підконтрольному Донбасу голосу не давали».

11 серпня 2020 року Центральна виборча комісія ухвалила постанову №161 “Про неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року” (https://bit.ly/2FSAdZb). ЦВК ґрунтує своє рішення на висновках Донецької та Луганської обласних державний адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій, в яких йдеться про неможливість забезпечити належну безпеку цивільного населення через складну суспільно-політичну обстановку.

Це рішення викликало бурхливу дискусію в державі і, безперечно, потребує ретельного вивчення, в тому числі й на предмет потенційного порушення політичних прав людини. З огляду на актуальність, Українська Гельсінська спілка з прав людини організовує експертне обговорення.

В обговоренні братимуть участь представники громадських приймалень УГСПЛ, які працюють поблизу лінії розмежування, та запрошені ними експерти.

Спікери: 

  • Валентина Волік – громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області
  • Наталія Єсіна – координаторка правопросвітнього напрямку громадської приймальні УГСПЛ у м. Суми
  • Наталія Кожина – координаторка громадської приймальні УГСПЛ на базі ГО “Правозахисна група СІЧ”
  • Віктор Філатов – аналітик  ГО “Правозахисна група СІЧ”
  • Олександр Ворошков – Радник Міністра соціальної політики з питань ВПО, експерт Ради Європи, голова громадської ради з питань ВПО в м. Краматорську
  • Богдан Мироненко – інформаційний координатор УГСПЛ у м. Покровськ

Модераторка: Марія Цип’ящук, координаторка та юристка ГП УГСПЛ в м. Рівне, громадська обмудсменка із захисту виборчих прав у Рівненській області

Орієнтовна тривалість заходу – 90 хв.

Трансляція відбуватиметься на сторінці УГСПЛ у Facebook (https://www.facebook.com/Ugspl) та на сторінках громадських приймалень УГСПЛ.

 

Обговорення стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: