Публікація

Експертне обговорення «Підходи до визначення засад відповідальності /не кримінальної/ осіб, які співпрацювали з окупантом /по типу люстрації/»

28February 2020

28 лютого 2020 року з 15.00 до 18.00 год у Києві відбудеться експертне обговорення «Підходи до визначення засад відповідальності /не кримінальної/ осіб, які співпрацювали з окупантом /по типу люстрації/». Місце проведення і адресу УГСПЛ повідомить згодом.

У ході вироблення української моделі перехідного правосуддя, зокрема, однієї зі складових – заходів «гарантій неповторення» після деокупації територій,  експертами, серед іншого, оголошена потреба вироблення правової позиції держави щодо оцінки дій працівників окупаційної адміністрації. Йдеться про осіб, які не вчиняли злочинів, але були частиною окупаційного режиму, працювали на виборних посадах чи як керівники/працівники місцевих підприємств, установ, організацій.

За основу обговорення будуть взяті напрацьовані УГСПЛ разом з іншими правозахисними організаціями під егідою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини пропозиції (проект Закону України «Про засади державної політики захисту прав людини  в умовах подолання наслідків збройного конфлікту» ).

У ході експертної дискусії планується проаналізувати документи ООН з питань перехідного правосуддя, досвід країн світу, які долали наслідки збройних конфліктів, практику Європейського Суду з прав людини, а також «люстраційний» досвід України.

Запрошуємо експертів до участі в обговоренні. Про участь у заході прохання повідомити до 27.02.2020 на електронну адресу [email protected]. Детальна програма заходу – ТУТ.

 

Захід проводиться за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Діяльність УГСПЛ зі створення національної моделі перехідного правосуддя впроваджується в рамках цієї програми.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: