Публікація

«Дні Криму» в ПАРЄ. «Кримський вечір»

28June 2017

Постійна делегація Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи, Українська Гельсінкська спілка з прав людини, Гуманітарна студія «Хвиля», Міжнародний фонд Відродження», Меджліс кримськотатарського народу, Кримська правозахисна група, видання In-Art мають честь повідомити про проведення 28 червня 2017 року в стінах Парламентської асамблеї Ради Європи міжнаціонального заходу «Дні Криму». Планується, що участь у зазначеному заході візьмуть близько 400 осіб, серед яких: члени національних делегацій у ПАРЄ, керівництво РЄ, керівники структурних підрозділів секретаріату РЄ та ПАРЄ, судді ЄСПЛ та працівники секретаріату ЄСПЛ,  представники дипломатичного корпусу, акредитованого при РЄ, представники міжнародних урядових та неурядових організацій, українські правозахисники, адвокати, які ведуть справи про порушення прав людини в АР Крим, представники Меджлісу кримськотатарського народу.

«Кримський вечір» – це вражаюче культурно-мистецьке дійство за участі відомих митців, що включає в себе: етнологічну фотовиставку і виставку декаративно-ужиткового мистецтва «Чумацький шлях», концерт, а також можливість спробувати делікатеси найкращих кримськотатарських кухарів.

«Чумацький шлях» є унікальним міжмузейним проектом, започаткованим виданням виданням In-Art, став результатом співпраці найбільших музеїв України – Національного музею-заповідника «Софія Київська», Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», Національного музею українського народного декоративного мистецтва, музею української діаспори, Національного художнього музею України та приватних музеїв – Олександра Фельдмана та Олексія Шереметьєва. Автори ідеї – Георгій Браїловський і Рустем Скибін. В межах проекту вперше досліджується тема єдності та взаємопроникнення культур і мистецтва кримськотатарського та українського народів. Проект руйнує концепцію царської і радянської імперської історіографії, що створили міф про військове і політичне протистояння і антагонізм культур наших народів. Експозиції охоплюють  історичний період від трипільської культури і до сьогодення, знаходячи своє відображення в роботах відомих сучасних українських і кримськотатарських художників.

Концерт «Ornament of The East», на якому будуть представлені музикальні твори різних народів: кримськотатарського, турецького, азербайджанського, українського, єврейського, ромського тощо. У програмі візьмуть участь відомі музиканти: співачка та піаністка Марініта, акордеоніст Шевкет Зморка та перкусіоніст Орхан Агабейлі, творчість яких ґрунтується на поєднанні культур різних народів із джазовою та академічною музикою.

Музиканти, які будуть представляти Україну на «Кримському вечорі» є учасниками проекту «Мистецтво толерантності» – кампанії проти ксенофобії, що покликана демонструвати мультикультуралізм і виховувати толерантність.

Місце проведення: Ресторан РЄ («Blue»)

Час: 28 червня 2017 року, 20.00-22.00

Просимо звернути увагу, що мас-медіа, зацікавлені у вищезазначених заходах та бажають отримати акредитацію, повинні звернутися до відповідних структур ПАРЄ.

У разі виникнення питань просимо звертатись за телефоном +38(044) 255-43-30, або на електронну скриньку: [email protected]

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: