Публікація

«Дні Криму» в ПАРЄ. Круглий стіл: «Політичні переслідування в окупованому Криму: очима жертви»

29June 2017

Створення атмосфери страху, безсилля і безнадійності, терор проти інакодумців, воєнні злочини, брутальні порушення прав людини і основоположних свобод, презирство до людської гідності, підміна непорушних цінностей доктриною «руського миру», тотальна пропаганда. Ось коротка характеристика політики Росії в окупованому Криму. Здійснюється процес латентної депортації кримських татар: заборона Меджлісу кримськотатарського народу, справи про заборону в’їзду до Криму лідерів Мустафи Джемілєва та Рефата Чубарова, репресії, брутальні порушення культурних та релігійних прав, переслідування мусульман, закриття кримськотатарських та українських ЗМІ. Для кримських татар і українців штучно створюються неможливі умови існування на півострові. У Криму також йде тиск на всі релігійні громади, крім РПЦ, закриваються церкви інших конфесій. Широко використовується практика залякування та переслідування журналістів. Розкручується маховик політичних репресій. Одним з найбільш резонансних політичних процесів стала кримінальна справа «26 лютого». З метою демонстрації реальної ситуації та інформування міжнародної спільноти про фактичний стан дотримання прав людини на окупованій території планується провести міжнаціональний захід «Дні Криму».

Круглий стіл на тему «Політичні переслідування в окупованому Криму: очима жертви», присвячений політично вмотивованій кримінальній справі «26 лютого»; порушенням прав і свобод людини в окупованому Криму та міжнародним механізмам захисту прав людини.

Основні доповідачі: Мустафа Джемілєв, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, Роман Мартиновський, експерт Української Гельсінкської спілки з прав людини, Ніколай Полозов, адвокат Ахтема Чійгоза (політичного в’язня, заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу) у справі «26 лютого», Ельміра Аблялімова, дружина Ахтема Чійгоза, Ескендер Барієв, Глава Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу.

Місце проведення: будівля ПАРЄ, Зал №3

Час проведення:  13.00-14.00

Дата проведення: 29 червня 2017 року.

Просимо звернути увагу, що мас-медіа, зацікавлені у вищезазначених заходах та бажають отримати акредитацію, повинні звернутися до відповідних структур ПАРЄ.

У разі виникнення питань просимо звертатись за телефоном +38(044) 255-43-30, або на електронну скриньку: [email protected]

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: