Публікація

Брифінг щодо реалізації Національної стратегії з прав людини у напрямку підвищення рівня обізнаності

29December 2017

Захід відбудеться 29 грудня 2017 року о 11.00 в національному інформаційному агентстві «Укрінформ»

Організатори заходу – Українська Гельсінська спілка з прав людини та Освітній Дім прав людини в Чернігові. У брифінгу візьмуть участь представники Міністерства освіти і науки, Міністерства юстиції, Міністерства інформаційної політики, Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, міжнародних інституцій та громадських організацій. Брифінг буде присвячено презентації заходів в рамках реалізації Національної стратегії у сфері прав людини в напрямку підвищення рівня обізнаності.

Захід відбудеться за підтримки Міністерства інформаційної політики та Міжнародного фонду «Відродження»

За ініціативи Української Гельсінської спілки з прав людини та за сприяння Міністерства освіти і науки України була організована діяльність з питань оптимізації спільної роботи у рамках реалізації  Національної стратегії у сфері прав людини. Її мета – підвищити рівень обізнаності у сфері прав людини, а також об’єднати зусилля та покращити діалог між правозахисними недержавними організаціями та органами державної влади.

У результаті цієї діяльності була створена експертна робоча група, метою діяльності якої стало розробити Загальнодержавну програму з освіти у сфері прав людини та Національного плану дій з виконання Всесвітньої програми освіти у сфері прав людини (відповідно до положень резолюції 59/113 Генеральної Асамблеї ООН).

Важливим є те, що у рамках діяльності об’єднали свої зусилля представники трьох міністерств – Міністерство освіти і науки України, Міністерство юстиції України, Міністерство інформаційної політики України, недержавні громадські організації – Українська Гельсінська спілка з прав людини, Освітній Дім прав людини в Чернігові, «Батьки SOS», а також активно долучились представники міжнародних організацій – Координатори проектів ОБСЄ,  Швейцарсько-український освітній проект «Розвиток громадянських компетентностей в Україні», Amnesty International в Україні.

Вперше до розроблення загальнодержавної програми з освіти долучились представники батьківської спільноти як активні учасники освітнього процесу.

Під час брифінгу планується представити склад робочої групи з розробки загальнодержавної програми освіти у сфері прав людини та спільної стратегії щодо створення Національного плану дій з виконання Всесвітньої програми освіти у сфері прав людини та застосування системного підходу по впровадженню стандартів освіти в сфері прав людини в український освітній простір. Вищезазначена стратегія підготовлена під час робочих зустрічей за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Спікери брифінгу:

  1. Сергій Буров, керівник освітнього відділу УГСПЛ, голова правління Освітнього Дому прав людини в Чернігові;
  2. Олександр Пижов, головний спеціаліст відділу нормативного забезпечення вищої освіти департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України;
  3. Іслям Усеїнов, помічник Першого заступника Міністра інформаційної політики;
  4. Оксана Юхта, в.о. начальника Управління інформування населення та реформування правової освіти Міністерства юстиції України;
  5. представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: