Публікація

Арт-активізм і правозахисний контекст

30July 2016

Українська Гельсінська спілка з прав людини та Всеукраїнська освітня програма “Розуміємо права людини” оголошує набір учасників для участі у програмі «Арт-активізм і правозахисний контекст». Дана програма є пілотною і розрахована на місцевих громадських активістів, які застосовують інструменти мистецтва для організації громадських заходів, вуличних акцій, облаштування міських/громадських просторів, та зацікавленні у просуванні прав людини на місцевому рівні. Очікується, що учасники програми в рамках навчання реалізують власні місцеві ініціативи та поділяться досвідом з колегами.

Read_Me

Основні компоненти програми:

 1. Двотижневий базовий онлайн-курс з правозахисної тематики, який відбуватиметься 15-30 серпня 2016-го року. Для участі в онлайн-курсі учасники відбиратимуться на основі оцінки анкет, які слід заповнити до 30-го липня.
 2. Тижнева творча майстерня, орієнтована на вироблення спільних форматів, стратегій та ініціатив, пов’язаних з просуванням правозахисної тематики в громадському просторі. Майстерня відбудеться 25-30 вересня.  До участі в ній буде запрошено до 20 учасників, які успішно звершать базовий онлайн-курс.
 3. Створення спільного ресурсу кращих практик арт-активізму та посібника для фасилітаторів місцевих ініціатив (протягом серпня-жовтня 2016 року).

Основна тематика програми:

 1. Права людини з фокусом на свободу вираження поглядів, свободу зібрань та об’єднань, принципи рівності та недискримінації.
 2. Права людини засобами мистецтва. Громадська активність, права людини і міський простір.
 3. Стратегії та тактики активізму та планування, інтерпретація суспільних проблем та запитів методами мистецтва.
 4. Зміст громадських просторів, просування правозахисного контексту.

Очікуваний профіль учасників:

 • активні у місцевому громадському житті;
 • мають досвід з організації локальних подій та/або вуличних акцій;
 • мають початкову ідею щодо облаштування простору з огляду на зміст та цінності прав людини;
 • поділяють концепцію прав людини;
 • демонструють творчий потенціал та здатні інтерпретувати правозахисні теми мистецькими засобами;
 • працюють з суспільним запитом та просувають права різних соціальних груп, зацікавлені у власному самовираженні.

Тематика ініціатив, які впроваджували учасники дотепер, не має суттєвого значення. Основне – бажання спробувати себе у контексті правозахисної тематики та діяти з повагою до цінностей прав людини.

При відборі учасників організатори намагатимуться дотриматися географічного, гендерного та вікового балансу. До участі у програмі заохочуються учасники з малих міст.

Нагадаємо, що для участі у першому компоненті програми учасники повинні заповнити та надіслати анкету до 30 липня 2016-го року.

Відповіді на додаткові запитання щодо участі у програмі можна отримати, надіславши їх на адресу [email protected]  до 15 липня 2016-го року.

Анкету ви можете заповнити за посиланням:

Контакти:

[email protected]

 

Програма організовується в рамках проекту «Права людини понад усе», який здійснюється Українською Гельсінською спілкою з прав людини за участі Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”  за фінансової підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади (Global Affairs Canada) та  Уряду Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку (SIDA).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: