Публікація

Акція-перфоманс до Дня народження політв’язня Володимира Дудки

30September 2021

Вже вп’яте свій День Народження Володимир Дудка зустрічатиме у неволі. У 2016 році морського офіцера затримали в окупованому Севастополі і звинуватили в підготовці диверсії організованою групою. Севастопольський “суд” засудив Дудку до 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. 30 вересня о 18.00 на Майдані Незалежності (під стелою) відбудеться акція-перформанс з нагоди 57-річчя Володимира Дудки.

На День народження зберуться рідні та друзі іменинника, громадські активісти та правозахисники. Вони висловлять Володимиру слова своєї підтримки та нагадають ще раз про те, що вже два роки немає обмінів полонених.

Крім того на учасників святкування чекає перфоманс, що у мистецькій формі продемонструє почуття військового моряка, який опинився у полоні Кремля і чекає на звільнення.
Наразі єдина можливість для спілкування у самого Володимира – листи з в’язниці.

«У мене все нормально, якщо можна нормальним назвати утримання мене в ув’язненні. Адже я не робив того, в чому мене звинуватили. Просто потрапив у шестерінки політичних відносин між Україною і Росією. Відносно мене все брехня. І вона скрізь. Але Господь сказав: «Немає нічого таємного, що не стало б явним». Так воно і буде», – пише Дудка.

Акція організована Центром Громадянських Свобод в рамках кампанії #prisonersvoice, Платформою звільнення політв”язнів, Об’’єднанням родичів політв’язнів Кремля.

————————————————————————————————————————————————————

За даними Коаліції громадських організацій України, які опікуються захистом осіб, позбавлених волі з політичних мотивів внаслідок збройної агресії РФ проти України, та сприяють їхньому звільненню станом на 7 вересня 2021 року щонайменше 127 українських громадян незаконно утримуються Російською Федерацією.
Захист прав постраждалих в ході збройного конфлікту здійснюється УГСПЛ в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії». 

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: