Публікація

Вебінар «Застосування спеціальної процедури притягнення до кримінальної відповідальності (in absentia) за колабораційну діяльність»

28April 2023

Українська Гельсінська спілка з прав людини продовжує серію вебінарів, під час яких експерти розкриватимуть питання, пов’язані з темою колабораційної діяльності.

Вебінари не лише розширюватимуть знання щодо актуальних правових проблем, але й дозволять дізнатися про можливі шляхи подолання викликів, які постали перед українським суспільством у правовій сфері внаслідок війни. Частина експертів — випускники освітніх програм УГСПЛ.

Перелік усіх вебінарів за посиланням. Щоб не пропустити анонси нових заходів — підписуйтесь на наш телеграм канал, де ми анонсуємо навчальні події.


Значна кількість кримінальних проваджень про злочини колабораційної діяльності здійснюється за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia).

Особлива процедура притягнення до кримінальної відповідальності, з одного боку, вимагає від сторони обвинувачення виконання завдань кримінального провадження та забезпечення ефективності розслідування цих злочинів, що становлять загрозу національній безпеці України. З іншого боку, сторона обвинувачення у вказаній категорії справ зобов’язана використати всі передбачені законом можливості для дотримання прав підозрюваного чи обвинуваченого (зокрема, прав на захист, на доступ до правосуддя), а також сприяти забезпеченню справедливого судового розгляду.

Під час вебінару експерти розкриють наступні питання:

  1. Які докази дають підстави підозрювати особу, як відбувається повідомлення про підозру та набуття статусу підозрюваного.
  2. Як забезпечити право на захист на стадії досудового розслідування за відсутності підозрюваного.
  3. Як відбувається забезпечення справедливого судового розгляду та міжнародних стандартів у справах (in absentia).
  4. Як виконуються вироки у справах (in absentia): виконання на національному рівні, позиція ЄСПЛ, інструменти розшуку засуджених за воєнні злочини та шляхи можливого удосконалення національного законодавства.

Експерти: 

  • Жидков Валерій Леонідович, прокурор відділу Офісу Генерального прокурора, випускник навчального курсу УГСПЛ «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні»
  • Жила Олександр Борисович, заступник начальника управління Офісу Генерального прокурора

Коли: 28 квітня, 11:00 – 13:00

Де: на платформі Zoom, посилання надішлемо зареєстрованим учасникам напередодні вебінару

Зареєструватися для участі можна у формі нижче або за посиланням.

Захід впроваджується в рамках Програми USAID Ukraine  USAID Україна «Права людини в дії».

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: