Публікація

Зона кофлікту: бійці АТО та держава. Подолати корупцію і забезпечити захист

Війна на Донбасі триває, але вирішувати цю проблему ні державна, ні місцева влада так і не береться. Ця бездіяльність призводить до трагічних наслідків. Все частіше у ЗМІ чути про самогубства зі сторони бійців АТО, які повернулись зі Сходу. Річ у відсутності належної допомоги таким бійцям. Про порушення прав учасників АТО: на які пільги та захист з боку органів державної влади вони можуть розраховувати? Це та інше питання у спільному проекті Чорноморської телерадіокомпанії та Української Гельсінської спілки з прав людини «Зона кофлікту».

«Тисячи наших побратимів, які першими вступили в добровольчі батальони і мають сьогодні по декілька вогнепальних поранень, повинні збирати сотні довідок, щоб отримати посвідчення участника бойових дій та отримати пільги. Це – герої, але в нашій країні ці люди нікому не потрібні», – говорить адвокат, учасник АТО Михайло Гулак.

Ветеран батальйону «Донбас» Володимир Шумейко зазначає, що з деяких його побратимів інвалідність навіть знімали.

«У людини явне поранення, яке тягне на другу групу інвалідності постійну, а йому дають третю тимчасову», – каже Володимир Шумейко.

Також Пан Шумейко зазначає, що грошову допомогу отримував лише одноразову у розмірі дві з половиною тисячі гривень, а повинен був отримати п’ять тисяч. А Михайло Гулак додає, що бійці не отримують також жодної пільги.

При цьому не працюють програми медичної та психологічної реабілітації бійців АТО.

«Дуже добре, коли зустрічають героїв, стоячи на колінах, але тих, хто вижив, треба носити на руках. Ми забуваємо про них. Чому? Тому що владі байдуже, для неї це статистика. Чиновники реагують лише на тиск суспільства, більше ні на що. По реабілітації військових пільги є, але біда в тому, що їх отримати можна лише пройшовши багато кіл пекла. Немає міжвідомчої комунікації між структурами, які відповідають за ці пільги, все забюрократизовано. Багато інституцій, які взяли на себе обов’язок видавати пільги, між собою не комунікують», – депутат Київської міської ради Петро Кузик.

Подробиці цієї теми дивіться у програмі Чорноморської ТРК «Зона конфлікту», створеної за сприяння Української гельсінської спілки.  Разом з Оксаною Щирба тему розкривають гості студії – адвокат, учасник АТО Михайло Гулак, Ветеран батальйону «Донбас» Володимир Шумейко, депутат Київської міської ради Петро Кузик.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: