Публікація

«Загальний стан із правами людини в Україні цього року погіршився порівняно з попереднім», — правозахисники

Сьогодні в інформаційному агентстві УНІАН відбулась прес-конференція щодо стану з правами людини в Україні у 2017 році. Приводом підсумувати основні тенденції став День прав людини, який світова спільнота відмічатиме вже цієї неділі, 10 грудня.

У прес-конференції взяли участь директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров, голова громадського Комітету захисту конституційних прав та свобод громадян Микола Козирев та директор адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров.

Євген Захаров констатував, що в цілому загальний стан із правами людини та основоположними свободами в Україні цього року погіршився порівняно з минулим, 2016-м роком, у якому він, відповідно, погіршився порівняно з 2015-м. Окупація частини України та збройний конфлікт на Сході, за словами правозахисника, досі є одним з головних джерел системного та масового порушення прав людини. Він зазначив, що на окупованих територіях Донбасу, в Криму, на лінії розмежування та решті України існують абсолютно різні реальності з правами людини.

DSC_0298
Директор ХПГ Євген Захаров

Євген Захаров наголосив, що основні тренди минулого року – зростання бідності та соціальної нерівності – цього року загострились. Так, за його словами, навіть у державному апараті різниця між мінімальною та максимальною зарплатнею досягла коефіцієнту «100». На цьому тлі особливою вражаючими правозахисник назвав бюджетні витрати на годування засуджених в Україні, а саме до 10 гривень на день. «Фактично в державі виконується та ідея, що була висунута ще за правління Януковича, що установи виконання покарань можуть прогодувати себе самі», – зазначив Євген Захаров. Ще гірша ситуація, як підкреслив директор ХПГ, із психічно хворими.

Ще одним тривожним трендом Євген Захаров назвав зростання ненависті та насильства в українському суспільстві. Так, він зазначив, що Служба безпеки України продовжує бути найбільшим порушником прав людини в державі.

Голова громадського Комітету захисту конституційних прав та свобод громадян Микола Козирев зазначив, що ситуація з правами людини в Україні корелює з рівнем ВВП. Також, за його словами, державні інститути не були готові до поточної ситуації, коли нині ми маємо такі вразливі категорії громадян, як учасники бойових дій, внутрішні переселенці та жителі непідконтрольних територій. Говорячи про внутрішньо переміщених осіб, правозахисник підкреслив, що значна частина кваліфікованих технічних спеціалістів, які були вимушені залишити свої домівки, наразі не може працевлаштуватись та залишається безробітною.

DSC_0302
Борис Захаров та Микола Козирев

Директор адвокаційного центру УГСПЛ Борис Захаров розповів про ситуацію з правами людини в окупованому Криму. «Створення атмосфери страху, безсилля і безнадії. Терор проти інакодумців, воєнні злочини — ми знаємо, що конфлікт визначений як міжнародний і територія, окупована Російською Федерацією, і те, що там не відбуваються військові дії — це не означає, що там немає воєнних злочинів, там є воєнні злочини. Порушення прав і свобод, презирство до людської гідності. Підміна непорушних цінностей доктриною „русского мира“. Тотальна пропаганда», – так правозахисник охарактеризував основні тенденції на окупованому півострові. Він також зазначив, що Росія продовжує сталінські традиції репресій щодо кримських татар та провокує їх на насильницький спротив, готуючись впровадити північнокавказький сценарій.

Також Борис Захаров розповів про ситуацію із правами біженців в Україні. Зокрема він звернув увагу на гучні справи щодо екстрадиції опозиційних журналістів на вимогу авторитарних пострадянських держав Середньої Азії та Азербайджану.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Вимагаємо припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів

Представники українського громадянського суспільства констатують небезпечну тенденцію щодо переслідування органами правопорядку антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів...

12 April 2024

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: