Публікація

Якість надання безоплатної правової допомоги в Україні буде оцінена

Вперше за історію існування української адвокатури якість роботи адвокатів у кримінальному процесі буде оцінена. Більше ста адвокатів з усієї України, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, погодились, аби якість їх роботи дослідили.

Дослідження у рамках пілотного проекту здійснюють адвокати з багаторічним досвідом роботи. Вони ознайомляться з матеріалами справ, проведуть інтерв’ю з учасниками проекту та безпосередньо спостерігатимуть за веденням справ в судах.

Проект є підготовчим етапом до широкого моніторингу системи безоплатної правової допомоги (БПД), який планується провести вже восени цього року з метою визначення шляхів і перспектив її подальшого розвитку.

Координаційний центр з надання правової допомоги підтримав ініціативу правозахисних організацій та погодився сприяти проекту організаційно, не втручаючись при цьому у сам процес оцінювання.

За словами Аркадія Бущенка, виконавчого директора УГСПЛ: «Ми сподіваємось, що зможемо розробити методики та інструменти, які допоможуть адвокатській спільноті створити свою, незалежну систему недержавного контролю якості правової допомоги».

Андрій Вишневський, директор Координаційного центру з надання правової допомоги підкреслив: «Ми вважаємо за необхідне створити умови для вироблення та сприйняття стандартів діяльності адвокатів з надання безоплатної правової допомоги у кримінальному процесі та вироблення оцінювальних критеріїв дотримання таких стандартів самою адвокатурою. Це допоможе адвокатській спільноті використати внутрішні інструменти самоорганізації для загального підвищення рівня професіоналізму, у той час як держава реалізує визначену законом функцію уведення стандартів якості надання безоплатної правової допомоги в правове поле України».

Виконавчий директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома зазначив: «Питання про якість безоплатної правової допомоги в Україні є надзвичайно актуальним, оскільки стосується не лише тих, хто працює у сфері застосування права, а і безпосередньо кожного члена суспільства. З 1 січня 2013 року держава почала повною мірою забезпечувати конституційне право на захист, і вже перші результати функціонування новоутвореної системи свідчать про живу суспільну потребу у отриманні правової допомоги, гарантованої державою.»

Участь адвокатів у пілотному проекті є добровільною, а інформація, що становить адвокатську таємницю не виходить за межі фахової спільноти. Водночас його результати допоможуть вдосконалити правила спільної діяльності захисників та підвищити довіру суспільства до гарантованої державою правової допомоги.

Оцінка триватиме до 5 липня 2013 року і здійснюється в рамках проекту Української Гельсінської спілки з прав людини та Української фундації правової допомоги.

Проект здійснюється за підтримки програми МATRA посольства Королівства Нідерландів в Україні та Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: