
80 тисяч українців не знають про свій ВІЛ-позитивний статус
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ в Україні близько 257 тисяч людей живуть з ВІЛ....
07 December 2023
В’ячеслав – батько трьох дітей та військовослужбовець. Після того, як в Маріуполі зникли його дружина та молодша донька за невідомих обставин, він залишився єдиним опікуном 12-річного сина. В’ячеслав звернувся до юристів Правозахисної групи «СІЧ», на базі якої працює приймальня УГСПЛ у м. Дніпро, за допомогою: військова частина відмовила у звільненні від служби для догляду за дитиною.
В’ячеслав служив у лавах ЗСУ з 2017 року, був старшим водієм у батальйоні. У зв’язку зі службою переїхав до Маріуполя. У сім’ї було троє дітей – старшій доньці 25 років, наймолодшому, Володимиру, 12 років. Початок повномасштабного вторгнення В’ячеслав зустрів у своїй військовій частині в Маріуполі.
На початку березня Маріуполь зазнавав сильних обстрілів з боку Росії: місто обстрілювалось авіацією та артилерійськими снарядами. В один з днів дружина В’ячеслава та їхня молодша донька пішли на продуктовий ринок. Додому вони не повернулися – і досі доля обох невідома.
Тоді В’ячеслав залишився єдиним опікуном 12-річного сина. Контракт мав закінчитися ще навесні, проте його продовжили через воєнний стан. Пізніше він дізнався про своє право звільнитися з військової служби, тож звернувся спершу до командування своєї військової частини – звернення були безрезультатні. На рапорт до командира В’ячеслав отримав відмову.
«Річ у тому, що на підставі ст. 26 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» В’ячеслав має право звільнитися від несення військової служби за сімейними обставинами, оскільки він, відповідно до Сімейного кодексу, – єдина особа, на яку законом покладено обов’язок доглядати за неповнолітніми членами сім’ї», – коментує цю ситуацію юрист Правозахисної групи «СІЧ» Ілля Шиян.
В інтересах заявника юристи Правозахисної групи «СІЧ» подали:
Водночас В’ячеслав подавав рапорти до командування, але жоден з трьох рапортів йому не підписали та не повідомили про відмову у рапорті. Тож юрист почав готувати адміністративний позов про бездіяльність командування, але відправляти його не довелося. У листопаді чоловіка офіційно звільнили з військової служби та відправили додому.
Він вирішив оселитися на Харківщині, де й зараз перебуває разом зі своїм сином, відновлюється, відпочиває та проходить реабілітацію після отриманих поранень у бойовому підрозділі.
Якщо ви стикнулись з порушенням ваших прав, повідомляти про них та звертатися за безоплатною юридичною допомогою можна на адреси громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини. Ми працюємо в 18 областях країни. Щоб дізнатися наші контакти, натисніть ТУТ.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ в Україні близько 257 тисяч людей живуть з ВІЛ....
07 December 2023
Днями мережу сколихнуло відео розстрілу росіянами двох українських військових, які беззбройні здавались у полон. Його...
05 December 2023
Люди, що живуть з ВІЛ, довіряють свої правові проблеми юристам громадської приймальні Української Гельсінської спілки...
05 December 2023
Оксані 58 років. В кінці 80-х років вона переїхала з Білорусі, щоб працювати на одному...
05 December 2023