Публікація

Увага! Уряде! Вас моніторять правозахисники

Вперше громадськість підготувала системний комплексний звіт з 21 розділу про порушенння прав людини в Україні в 2004 році. Звіт – не просто констатація фактів, кожен розділ закінчується конкретними рекомендаціями уряду для покращення ситуації з тими чи іншими людськими правами та свободами.

Не є секретом, що у Європу (мова йде насамперед про Європейський Союз) не візьмуть з поганою ситуацією з правами людини в країні. Проводячи оцінку країни структури ЄС звертають увагу не так на заяви країни, яка себе зазвичай хвалить, як на незалежні звіти чи повідомлення щодо ситуації з правами людини підготовлені громадськими організаціями. Даний звіт – яскравий приклад такої роботи громадськості, і численні рекомендації владі свідчать про те, що ситуація з усіма правами людини в Україні далека від ідеальної.

Звіт було представлено та обговорено на другому форумі правозахисних організацій України „Моніторинг прав людини та основних свобод в Україні”, який відбувається 11-12 квітня в Києві. У роботі Форуму беруть участь понад 150 представників правозахисних організацій з усіх регіонів України, міжнародних правозахисних організацій (Human Rights Watch, Міжнародна амністія, Міжнародна Гельсінська Федерація за права людини), Гельсінських комітетів Росії, Білорусі та Молдови, міжнародні консультанти і представники: донорських організацій, дипломатичного корпусу, партнерських структур із країн Центральної і Східної Європи, а також іноземні громадські діячі, гості й журналісти.

Подібний форум відбувається в Україні вдруге, минулорічний був присвячений правам людини на виборах і запам’ятався громадськості насамперед інциндентом з обливання Джорджа Сороса, який був гостем заходу, майонезом. Попри такий початок форум – 2004 був корисний та заклав основу для широкої співпраці правозахисних організацій.

Одна з головних цілей цьогорічного форуму – закласти основу для звіту про дотримання прав та основних свобод в країні в 2005 році.

РУПОР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: