Публікація

Українські правозахисники розповіли у Британії про російську гібридну війну та українських політв’язнів

Вчора, 20 листопада 2017 за підтримки та на запрошення Посольства України у Великобританії, у Лондоні відбулась низка заходів українських правозахисників з представниками британського уряду, британськими правозахисниками та медійниками. Також у стінах британського парламенту відбулась презентація та виставка на тему російської гібридної війни та використання українських політичних в‘язнів на території Криму та Росії як інструменту. Організатором виставки виступила Медійна ініціатива за права людини.

Image

Від української сторони у заходах взяли участь Аля Шандра, головний редактор сайту Euromaidan Press та Надія Волкова, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини. Перша зустріч відбулась у Міністерстві закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії (Форін Офіс) із головою українського департаменту, а також представником російського департаменту. Одна із домовленістей, яка була досягнута про те, що Форін Офіс розгляне можливість публічних заяв щодо забезпечення доступу лікарів та надання медичної допомоги політв’язням, стан здоров’я яких є критичним, а також щодо переслідування кримських мусульман, які належать до організації Хізб ут-Тахрір. Також були обговорені можливість застосування персональних санкцій та можливість застосування універсальної юрисдикції проти тих російських представників, які брали участь у скоєнні міжнародних злочинів та порушенні прав людини проти українських громадян.
Другий захід відбувся у Королівському інституті міжнародних відносин (Четем-Хауз). Серед гостей були присутні Едвард Лукас, засновник та головний редактор британського видання The Economist, Денис Кривошеєв, дослідник у питаннях Росії Amnesty International, а також представники European Human Rights Advocacy Centre, американської правозахисної організації Human Rights First, голова кримськотатарської діаспори у Великобританії та інші. Під час зустрічі обговорювались можливості передачі санкційних списків, формування британського санкційного законодавства з урахуванням потреби його застосування до російських порушників прав українських громадян.
Image-1
Нарешті у заході, який відбувся у стінах британського парламенту та був організований британсько-українською спільнотою та Посольством України у Великобританії, окрім українських правозахисниць також взяв участь британський депутат, військовий кореспондент та дослідник Роберт Сілі. Модератором виступив Лорд Річард Різбі, британський парламентар, головуючий Британсько-української спільноти у Великобританії. Під час презентації Роберт Сілі представив до уваги гостей визначення гібридної війни, її складові та інструменти, одним з яких є використання політичних в’язнів. Аля Шандра представила історії політичних в‘язнів, наголосила на тому, що всі ці люди стали жертвами грубих порушень прав людини і продовжують використовуватись як інструмент російської пропоганди. Надія Волкова говорила про правові та неправові механізми, які застосовують правозахисники для захисту прав українських політв‘язнів, а саме міжнародні судові інстанції, механізми універсальної юрисдикції, застосування санкцій. Окрему увагу Надія приділила концепції щодо єдиної державної стратегії з метою повернення українських в’язнів. Вона закликала британских парламентарів посприяти створенню міжнародного переговорного майданчика із залученням світових лідерів до переговорного процесу.
Виступ Надії Волкової
Виступ Надії Волкової, УГСПЛ
До того ж правозахисники передали рекомендації британському парламенту щодо захисту прав українських політв‘язнів, серед яких: регулярні публічні заяви, відвідування судових процесів представниками британського уряду, сприяння створенню міжнародного переговорного майданчика щодо їх повернення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: