Публікація

Україна повідомила про приєднання до двох міжнародних конвенцій у сфері прав дитини

Україна офіційно повідомила Гаазьку конференцію з міжнародного приватного права про приєднання до Конвенції про юрисдикцію, право, що застосовується, визнання, виконання та співробітництво щодо батьківської відповідальності та заходів захисту дітей 1996 року, а також Конвенції про визнання і виконання рішень стосовно зобов’язань про утримання 1973 року.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, набуття для України чинності Конвенції про юрисдикцію, право, що застосовується, визнання, виконання та співробітництво щодо батьківської відповідальності та заходів захисту дітей надасть можливість взаємного визнання юрисдикції компетентних органів держав та визнання і виконання за кордоном рішень, винесених в Україні. Це має забезпечити ефективне вирішення на міждержавному рівні питань, пов’язаних із забезпеченням та захистом прав дитини на повноцінне життя, всебічне виховання і гармонійний розвиток, а також захист майна, що належить дитині.
На даний час ця Конвенція набула чинності для 13 держав. Протягом наступних шести місяців, відведених на це Конвенцією, держави мають висловити згоду чи заперечення проти приєднання України до вказаної Конвенції. У разі згоди, Конвенція набуде чинності для України по закінченню наступних трьох місяців.

Друга Конвенція – про визнання і виконання рішень стосовно зобов’язань про утримання, надає можливість визнавати та забезпечити виконання на територіях Договірних Держав рішення про стягнення аліментів на утримання дітей та інших членів сім’ї.
За словами Міністра юстиції, приєднання до Конвенції обумовлено потребою створити правові підстави для визнання і виконання на територіях іноземних держав рішень судів України про стягнення аліментів. Це має посилити захист прав та інтересів найбільш уразливих верств населення України, урегулювавши відповідні відносини з державами, на територіях яких, у зв’язку з процесами міграції, у тому числі, трудової, перебувають громадяни України.
На сьогоднішній день учасницями Конвенції є 21 держава. Протягом наступних дванадцяті місяців, відведених на це Конвенцією, держави мають висловити згоду чи заперечення проти приєднання України до вказаної Конвенції. У разі згоди, Конвенція набуде чинності для України по закінченню наступних двох місяців.

Олександр Лавринович зазначив, що Міністерство юстиції України визначено Центральним органом України для виконання обов’язків, що покладаються на нього згідно з положеннями зазначених Конвенцій.

*** Закони України про приєднання до вказаних Конвенцій були ухвалені Верховною Радою України 14 вересня 2006 року.
Гаазька конференція з міжнародного приватного права є міжурядовою організацією, що об’єднує 64 держави-члени (всі держави Європи, держави з Американського, Африканського та Азійського континентів, Австралія). Крім того, ще 57 держав, які не є членами Гаазької конференції, приєднуються до конвенцій, розроблених в рамках цієї міжнародної організації. Організація має на меті уніфікацію норм міжнародного приватного права подальшим їх застосування державами-членами.
Україна набула повноправного членства в Гаазькій конференції з міжнародного приватного права 3 грудня 2003 року. Указом Президента України від 16 липня 2004 року Міністерство юстиції України призначено Національним органом для сприяння контактам з Постійним бюро Гаазької конференції з міжнародного приватного права.

Прес-служба Міністерства юстиції України

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: