
870 тисяч гектар на півдні України нашпиговані мінами: які загрози це несе?
Деокуповані громади Миколаївської та Херсонської області наразі залишаються одними з найбільш замінованих в Україні. Окрім...
20 Березня 2023
Українська Гельсінська спілка з прав людини долучилася до конференції, яку організувало Міністерство оборони України з метою напрацювання механізму виявлення та розслідування воєнних злочинів.
Міжнародна науково-практична конференція «Організаційно-правові засади участі Збройних Сил України у вирішенні завдань розслідування воєнних злочинів та інших порушень міжнародного гуманітарного права під час збройної агресії російської федерації проти України» відбулася в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України.
Організаторами конференції виступили: Міністерство оборони України (Департамент юридичного забезпечення Міністерства оборони України), Апарат Верховної Ради України, Апарат Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики, Державна наукова установа «Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України», Секція права національної безпеки та військового права Національної академії правових наук України за підтримки Проєкту «Технічна експертиза та передача потенціалу для підготовки реформ» (PROTECT).
Сергій Мовчан, керівник Департаменту документування воєнних злочинів Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ виступив із доповіддю «Збір інформації про воєнні злочини громадськими організаціями: проблеми та переваги»
«Практика інших збройних конфліктів показує, що документування воєнних злочинів, яке здійснюють представники громадських організацій, є важливою складовою у судових процесах. Важливо, щоб зусилля у цьому напрямку правоохоронних органів, збройних сил та громадськості були спільнонаправлені, лиш це дасть змогу подолати ті виклики, які зараз є перед нами», – наголосив Сергій Мовчан.
Міжнародна науково-практична конференція стала майданчиком обміну практикою та теорією розслідування й збереження доказів вчинення воєнних злочинів та інших порушень міжнародного гуманітарного права в умовах ведення активних бойових дій Російської Федерації проти України, як йдеться у повідомленні Департаменту юридичного забезпечення Міністерства оборони України.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Деокуповані громади Миколаївської та Херсонської області наразі залишаються одними з найбільш замінованих в Україні. Окрім...
20 Березня 2023
Ініціатива «Трибунал для Путіна» вітає рішення Палати попереднього розслідування ІІ Міжнародного кримінального суду (МКС) про...
18 Березня 2023
У Києві відбувся правозахисний клуб на тему «Закон про медіа: чого чекати українським ЗМІ». Правозахисний...
17 Березня 2023
Як регулюється свобода пересування і вибору місця проживання в умовах воєнного стану, які є особливості...
17 Березня 2023